Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Superspirnt "zadebiutuje" w Pucharze IBU w Khanty Mansiysku!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-05

W Pucharze Świata czy Pucharze IBU zazwyczaj zawodnicy rywalizują w sprincie, biegu na dochodzenie, pościgu i sztafetach. W przyszłym tygodniu będziemy mogli oglądać zawodników startujących w superspintach.

 

O supersprintach pisaliśmy już podczas odbywających się w Letohradzie, Mistrzostwach Czech na nartorolkach.Tam jednak odbywała się ona porą wieczorową po wcześniejszych startach zawodników. Ta konkurencja to prawdziwa wisieńka na torcie. Rywalizacje jest łeb w łeb, albo lepiej, kij w kij.  

 

Jak przebiega konkurencja? 

 

W eliminacjach zawodnicy pokonują krótszy dystans jest to około 800 metrów- strzelanie-800 metrów-strzelanie stojąc-800 metrów i UWAGA nie ma rund karnych.

Zawodnicy mają do wykorzystania dodatkowe trzy naboje jak to jest w normalnej sztafecie, lecz każde kolejne pudło to DYSKWALIFIKACJA

 


Następnie do finału awansuje 30 najlepszych zawodników. W nim muszą przebiec już dwukrotnie dłuższy dystans niż w eliminacjach. Czyli:

800-strzelanie leżąc- 800 metrów- strzelanie leżąc- 800 metrów- strzelanie stojąc- 800 metrów- strzelanie stojąc- 800 metrów. 

I tak jak w eliminacjach NIE BIEGA SIĘ RUND KARNYCH!!

 

Ta konkurencja jest bardzo widowiskowa i przyciąga naprawdę wielu kibiców. W ramach Mistrzostw Chech gdzie odbywa się ona co roku można poczuć się jak na "Pucharze Świata" Doping nie do opisania! 

 

Zawody będą miały miejsce 14 marca w Khanty-Mansiysk w Rosji

 

 źrodło: Sebastian Krystek/ Twitter

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl