Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: MŚ w Osterdund. Trochę nowości i harmonogram.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-05-19

Mistrzostwa Świata w następnym sezonie będą miały miejsce w szwedzkiej miejscowości Ostersund. Zawodnicy będą mogli zdobyć tytuł Mistrzowski w jeszcze jednej konkurencji, jaką będzie supermikst, który zadebiutuje na zawodach tej rangi. 

 

 

O ile konkurencja mikstów biathlonowych, miała  już miejsce w Pucharze Świata kilkukrotnie, o tyle na Mistrzostwach Świata będzie to jej debiut. Warto zaznaczyć, że polska para Krystyna Guzik i Grzegorz Guzik w tej konkurencji wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Dusznikach Zdrój. 

 

W przyszłorocznym czempionacie zawodnicy ścigać się będą przez 9 dni z dwoma dniami przerwy. Będziemy mogli ujrzeć najlepszych biatlhonistów w sprincie, biegu pościgowym, biegu że startu wspólnego, indywidualnym starcie i sztafetach (tradycyjnej, mieszanej i mikstach), a to wszystko rozpocznie się 7 marca.

 

Harmonogram 

 

7 marca- sztafeta mieszana 

8 marca- sprint kobiet 

9 marca- sprint mężczyzn 

10 marca- bieg pościgowy kobiet i mężczyzn 

12 marca- bieg indywidualny kobiet 

13 marca- bieg indywidualny mężczyzn 

14 marca- supermikst kobiet i mężczyzn 

16 marca- sztafeta kobiet i mężczyzn 

17 marca- bieg że startu wspólnego kobiet i mężczyzn 

 

Natalia Surdyka 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl