Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon dla Każdego: Przed nami półmetek rywalizacji w Lipnicy Wielkiej

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-05-22

Za nami już osiem cykli zawodów Biathlon dla Każdego. Zawody mające na celu popularyzację biathlonu wśród najmłodszych adeptów oraz starszych amatorów cieszą się coraz większą frekwencją. 

 

 

Rozpoczęły się w połowie kwietnia w Chorzowie i potrwają aż do 13 października, kiedy to odbędzie się zakończenie cyklu w Wodzisławiu Śląskim. 

 

Przypominając w skrócie Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.

 

Niedawno odbyły się dwie edycje na dolnym śląsku w Witkowie (19.05) oraz dzień później w Czarnym Borze. Frekwencja jak zwykle dopisała, a  tak podsumowała zawody jedna z organizatorek, Pani Agnieszka Wtorek:

"W sobotę 19 maja 2018 r. już po raz trzeci nasz Klub UKN "Trójgarb" Witków był organizatorem zawodów z cyklu "Biathlon dla Każdego" Gratuluje moim zawodnikom bardzo dobrych wyników. Bardzo dziękuję wspaniałym rodzicom moich zawodników oraz wszystkim nam życzliwym osobom dzięki, którym ta impreza mogła się odbyć. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Biathlonu za przyznanie nam organizacji zawodów. Zabezpieczenie pomiaru czasu, wyposażenia strzelnicy, obsługi technicznej zawodów. Zabezpieczenie napojów i wody mineralnej Wysowianka Zdrój oraz ufundowania nagród rzeczowych, dyplomów dla każdego uczestnika. Starostwu Powiatowemu Wałbrzych za przyznanie dotacji w kwocie 5000- złotych na zakup Pucharów, które były wręczane zawodnikom od I do VI miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz pamiątkowych medali dla każdego uczestnika na mecie. Dziękujemy Urzędowi Gminy Czarny Bór za przyznanie dotacji z której zostały zakupione medale od I do III miejsca"

 


Następna edycja już niedługo będzie miała miejsce w Lipnicy Wielkiej (25.05) gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć troszkę adrenaliny, jak i spędzić czas na świeżym powietrzu. 

W linku poniżej filmik  z zawodów w Witkowie, który można zobaczyć na profilu Pani Wtorek.

 

FILM WITKÓW 

 

WYNIKI 19.05

WYNKI 20.05

 

fot: profil FB/ Agnieszki Wtorek

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl