Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Biathlon dla Każdego już 9 czerwca w Wysowej!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-05-27

Już 9 czerwca będziemy mogli ponownie spróbować swoich sił w Biathlon dla Każdego! Impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdrój. 

 

 

 

            Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszy się BIATHLON. To bardzo wymagająca dyscyplina olimpijska, która łączy w sobie dwa ważne elementy bieganie oraz strzelanie. A czy ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił w biathlonie? Poczuć się jak prawdziwy biathlonista ?

            Nadarzy się ku temu świetna okazja 9 czerwca w Wysowej-Zdroju w Parku Zdrojowym.!!!Będzie to już trzecia edycja popularnej imprezy sportowo- rekreacyjnej  "BIATHLON dla KAŻDEGO"  Zawody z tego cyklu odbywają się w całej Polsce od 2014 roku. Na rok 2018 zaplanowanych jestm, aż 18 takich imprez !

 

A co to jest Biathlon dla Każdego ?

 

            "Biatlon dla Każdego"  to letnia odmiana popularnej zimowej dyscypliny,  w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie w zależności od wieku, a następnie strzelają do tarczy. Strzały oddaje się, dwu lub czterokrotnie  w stronę tarcz w pozycji leżącej z bezpiecznych laserowych  karabinków, które zastępują klasyczną broń. Każdy zawodnik  oddaje po pięć strzałów, za każde "pudło" zostają dodane mu punkty karne w postaci dwóch doliczonych minut. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, nie zależnie od wieku, każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe oraz płciowe, a każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom, natomiast zwycięzcy cenne nagrody.

 

 

 Zgłoszenia na zawody przyjmowane są elektronicznie do 8  czerwca 2018 r. na stronie www.wysowianka.pl/biathlon bądź w dniu imprezy w biurze zawodów w Parku Zdrojowym od godz. 9.00 – 10.30. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00.

 

           

            Na imprezie będą obecni polscy Olimpijczycy uczestnicy tegorocznych Igrzysk w Pjongczang oraz medaliści Mistrzostw Świata w Biathlonie z poprzednich lat, którzy z chęcią podzielą się z wszystkimi uczestnikami swoją wiedzą i pozytywną  energią.

 

            Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, bo to ciekawa propozycja na spędzenie aktywnie czerwcowej soboty na świeżym powietrzu.

 

Serdecznie Zapraszamy! 

 

źródło: Biathlon dla Każdego/ notatka prasowa

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl