Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Za nami Puchar Polski w biathlonie letnim. [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-06-11

W dniach 9-10 czerwca w Kościelisku, odbył się Puchar Polski. Zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim i w biegu na dochodzenie. To pierwszy sprawdzian biegowy na arenie krajowej, po sezonie zimowym. 

 

 

Jako pierwsi na trasie biegu sprinterskiego  pojawili się seniorzy. W tej kategorii zwyciężył Grzegorz Guzik,który spudłował dwukrotnie i o ponad 22 sekundy wyprzedził Mateusza Janika z AZS AWF Wrocław, który również pudłował dwukrotnie. Miejsce trzecie zajął Tomasz Zięba z BKS WP Kościelisko.  Seniorzy nie brali udziału w biegach na dochodzenie. 

 

W kategorii seniorek, nie wystartowała żadna zawodnczka...

 

Wśród juniorów zwyciężył Tadeusz Nędza- Kubiniec, który mylil się tylko jeden raz i o 10 senukd pokonał Marcina Szwajnosa. Miejsce trzecie zajął Wojciech Skorusa, który pudłowal dwukrotnie, a do zwycieżcy stracił nieco ponad pół minuty. 

W biegu na dochodzenie niezmienny był zwycięzca w porównaniu z biegiem spritnerskim. Tadeusz Nędza- Kubiniec po raz drugi okazał się być najlepszy, drugi był Wojciech Skorusa a na najniższym stopinu podium stanął Norbert Leszczyński. 

 

Wśrod juniorek zwyciężyła Klaudia Cichoń, druga była Paulina Wąsala a miejsce trzecie zajęła Catherina Spierenburg. I tak jak w rywalizacji męskiej, tak wśrod kobiet zwycięzca był niezmienny drugiego dnia rywalizacji, a zawodniczki, które uzupełniły podium pierwszego dnia zamieniły się miejscami w biegu na dochodzenie.

 

W kategorii juniorów młodszych w sprincie najlepszy był Dawid Woźniak, który pokonał drugiego na mecie Wojecha Janika o 3 sekundy, jednak zawodnik z Czarnego Boru musiał pokonać aż 300 metrów dodatkowego biegu więcej od zwycięzcy. Podium uzupełnił Masteusz Gierczyk z UKN Melafir Czarny Bór. 

Drugiego dnia to Mateusz był najlepszy w biegu pościgowym, srebrny medal zdobył Dawid Stanisz z IKN Górnik Iwonicz- Zdrój, a miejsce trzecie zajął Wojciech Janik. 

 

W kategorii juniorek młodszych wygrała Paulina Pawliczek, ktora pudłowała trzykrotnie. Mijesce drugie z takim samym dorobkiem na strzelnicy zdobyła Joanna Koniuszy z PKO Karpagan Gdańsk/ SMS Szkolarska Poręba. Najniższy stopień podium przypadł dla Wroniki Bieniasz z BKS WP KOścielisko/ SMS Zakopane. 

Dnia drugiego ponownie najlepsza była Paulina Pawliczek, drugą pozycję zajęła Magda Żebrowska, jednak jej strata do zwyciężczyni to było ponad 40 sekund. Brązowy medal wywalczyła Joanna Koniuszy. 

 

W młodzikach pierwsza trójka wyglądała następująco. Zwyciężyła Mateusz Cabała, drugie miejsce zdobył Konrad Badacz, a miejsce trzecie zajął Kacper Rutkowski. 

Drugiego dnia zwyciężył Marcin Zawół, przed Mateuszem Cabałą i Konradem Badaczem. warto zaznaczyć , że zwycięzca Marcin Zawół pierwszego dnia był dopiero szósty,i na strzelnicy mylił się aż osmiokrotnie.To pokazuje że zawodnik jest w bardzo dobrej dyspozycji biegowej. 

 

Wśród dziewcząt pierwszego dnia zwyciężyła Justyna Panterałka, druga była Paulina Pulik, a miejsce trzecie zajęła Amelia Jęczmieniak. 

Drugiego dnia zwyciężczynią została Paulina Pulik, druga była Klaudia Topór a miejsce trzecie przypadło Justynie Panterałce. 

 

W najmłodszych kategoriach wiekowych czyli młodzikach młodszych, wygrał Fabian Suchodolski, przed Kacper Baran i Mariusz Pływaczyk. Drugiego dnia rywalizacji również Fabian był najlepszy natomiast podium uzupełnił Szymon Młynarczyk z UKS G-8 Bielany i Kacper Brzóska. 

 

Wśród dziewcząt pierwszego i drugiego dnia podium było niezmienne. Zwyciężyła Dominika Leśniara z UKN Melafir Czarny Bór, przed Alicją Adamów-Bielkowicz, i Julią Tomasiak również z UKN Melafir Czarny Bór. 

 

WYNIKI SPRINT

WYNIKI DOCHODZENIE

 

Natalia Surdyka

zdjęcie: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl