Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Przemysław Pancerz, opowiada o swoim najlepszym sezonie zimowym. [WYWIAD]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-06-14

Minęły dwa sezony, odkąd rozmawiałam z nim o celach i planach sprotowych. Co zmieniło się u Przemysława Pancerza, jednego z najlepszych polskich juniorów, i jak w jego oczach wyglądał ubiegły sezon zimowy? Odpowiedź można znaleść poniżej. Zapraszamy do lektury!

 

Cześć Przemek, odpocząłeś już po sezonie zimowym? Jak Twoje nastawienie przed sezonem przygotowawczym?

Myślę, że odpocząłem, w kwietniu z trenerem klubowym spotykaliśmy się  kilka razy - były to zazwyczaj gry i trening ogólnorozwojowy, także jak najbardziej taki trening służy regeneracjii. Do sezonu nastawiam się pozytywnie.

 

Sezon zimowy był dla Ciebie chyba bardzo udany? Medal w drużynie na Mistrzostwach Europy, czołowe lokaty na MŚJ. Jak według Ciebie przebiegał ten sezon?

Tak, ubiegły sezon był moim najlepszym sezonem. Zdobyłem swój pierwszy medal na arenie międzynarodowej, który był ogromną motywacją przed MŚJ. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z sezonu.

 

Z trenerką Nadią Biełową zrobiliście jako kadra bardzo duży progres, jednak w tym roku poprowadzi Was powracający do funkcji trenera Kadry Narodowej Tomasz Sikora. Macie już ogólny plan z trenerem na sezon przygotowawczy?

Owszem uważam, że każdy zawodnik z kadry prowadzonej przez trenerkę Biełową zrobił naprawdę duży postęp. Przebywam aktualnie na pierwszym zgrupowaniu z trenerem Tomaszem Sikorą i dopiero podczas tego obozu dowiem się, jak ma wyglądać przygotowywanie do sezonu zimowego, ale jestem nastawiony na ciężką pracę trenerem i myślę, że może to dać słuszny efekt.

 

Biorąc pod uwagę poprzedni sezon, na co musisz zwrócić szczególną uwagę w przyszłym, aby wyniki były jeszcze lepsze?

W ubiegłym sezonie miałem pewien moment, kiedy naprawdę było mi ciężko przebiec dystans na zawodach. Myślę, że w tym sezonie z trenerem będziemy pracować tak, żeby się to nie powtórzyło. Na pewno też będę musiał popracować nad składem ciała.

 

Po sezonie zimowym swoją karierę zakończył Twój idol Emil Heagle Svendsen. Czym imponował Ci Norweg, że tak mocno mu kibicowałeś?

Odkąd pamiętam, Emil Hegle Svendsen wyróżniał się charakterem na trasie, imponowały mi jego osiągnięcia sportowe oraz to, że zawsze walczył do samego końca. Zasmuciła mnie informacja o zakończeniu kariery sportowej, dla mnie był to najlepszy biathlonista w historii. 

 

To ktoś będzie musiał go zastąpić w przyszłym sezonie? Za kogo będziesz trzymał kciuki?

Będę bardzo kibicował Tiril Eckhoff oraz Johannesowi Thingnes Boe.

 

Jesteś po zawodach w crossie, które odbyły się w Kościelisku. Jaki masz plan na dalszą część przygotowań i jak podsumujesz te zawody?

Startowałem w Kościelisku tylko w biegu sprinterskim, nie mogę uznać występu tam za udany.  Pod koniec czerwca czekają mnie Mistrzostwa Polski w Crossie, nastawiam się do nichnich optymistyc, ale nie jest to priorytet.  Głównymi startami w sezonie letnim będą Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata na nartorolkach.

 

Karabin zostanie ulepszony przed sezonem?

W maju pomalowałem kolbę i poprawiłem rzeczy,bktóre przeszkadzały mi podczas sezonu.

 

Niedługo okres wakacyjny. Spędzisz go na zgrupowaniach czy znajdziesz czas na jakiś krótki wyjazd, aby odpocząć?

Okres wakacyjny zawsze spędzałem na zgrupowaniach nie inaczej będzie w tym sezonie. Razem z kadrą mamy zaplanowane zgrupowania w Oberhofie oraz w Madonnie. W międzyczasie pojadę pewnie na obóz z trenerem klubowym Jerzym Szydą do Novego Mesta, gdzie pod koniec sierpnia będą rozgrywane Mistrzostwa Świata na nartorolkach. Klubowy obóz regeneracyjny mamy zaplanowany pod koniec września.

 

Bardzo dziękuję za rozmowę, życzę powodzenia i sukcesów nie mniejszych niż Emil Heagle Svendsen :)

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Poprzedni wywiad, znajduje się w artykułach powiązanych poniżej. 

 

Natalia Surdyka

zdjęcie: profil FB zawodnika

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl