Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Mistrzostwa Polski w crossie- Dzień drugi [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-06-25

Drugiego dnia na trasach w Dusznikach Zdroju, zawodnicy rywalizowali  w biegu sprinterskim. Nie obyło się bez niespodzianek. Zwycięstwo wśród seniorów odniósł Tadeusz Nędza-Kubiniec, natmoiast wsród kobiet najlepsza ponownie była Magdalena Gwizdoń. 

 

Drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w biathlonie letnim przyniósł małe niespodzianki. 

Wśród seniorów najlepszym okazał się być junior Tadeusz Nędza Kubiniec, dla którego jest to drugi medal na tej imprezie w tej kategorii, gdyż został również Mistrzem Polski wśród juniorów. Drugi na mecie byl Mateusz Janik z AZS AWF Wrocław, ze stratą niespełna dziewięciu sekund. Miejsce trzecie wywalczył Tomasz Zięba z BKS WP Kościelisko. 

 

Wśród juniorów za zawodnikiem z Kościeliska uplasowali się Wojciech Skorusa i Łukasz Sidorowicz z Dusznik Zdroju, reprezentujący AZS AWF Katowice. Natomiast w najmłodszej kategorii junirów, ponownie najlepszy był Wojciech Janik, 20 sekund za nim uplasował się Sebastian Ochap, a brązowy medal wywalczył Adam Gruda. 

 

W kateogrii seniorek, podium zasiliły te same zawodniczki co poprzedniego dnia. Jeśli chodzi o zwyciężczynię to ponownie najlepsza była Magdalena Gwizdoń, natomiast wicemistrzynią Polski została Karolina Pitoń, a brązowy medal wywalczyła jej klubowa koleżanka Anna Mąka.

Wśród juniorek zwyciężyła Klaudia Cichoń, przed siostrą Kamilą. Miejsce trzecie ze stratą 18 sekund, wywalczyła Joanna Jakieła. 

 

Kategoria Juniorek młodszych, to zwycięstwo Karoliny Janko z UKS Statima Biathlon Team. Miejsce drugie zajęła Paulina Pawliczek, a brązową medalistką została Patrycja Stanek z BKS WP Kościelisko. 

 

W kategorii młodzików zwyciężył Marcin Zawół, przed Konradem Badaczem oraz Andrzejem Guzkiem, któy dzięki bardzo dobrej postawie na strzelnicy, mógł cieszyć się z brązowego medalu. 

 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła ponownie Klaudia Topór z Kościeliska, drugie miejsce zajęła Justyna Panterałka, a na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Annę Nędza- Kubiniec. 

 

Najmłodsza kategoria wiekowa, na trasę wyruszyła o godzinie 14. Wśród chłopców zwyciężył Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, przed Fabianem Suchodolskim z Wodzisławia oraz Mariuszem Pływaczykiem. 

 

W kategorii młodziczek młodszych zwyciężyła Alicja Adamów- Bielkowicz, drugie miejsce ze stratą niespełna ośmiu sekund zajęła Natalia Glnejzner, a miejsce trzecie zajęła Oliwia Arendarczyk z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. 

 

WYNIKI 

 

zdjęcie: profil FB Polskiego Związku Biathlonu

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl