Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Biathlon: Srebro i brąz na rozpoczęcie Mistrzostw

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-08-24

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata, stał pod znakiem sztafet mieszanych. Srebrny medal wywalczyli dziś juniorzy, natomiast z brązu mogli cieszyć się nasi seniorzy. 

 

 

O godzinie 15:30 jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy i juniorki. Polacy w składzie Joanna Jakieła, Kamila Żuk, Wojciech Skorusa i Przemysław Pancerz zdobyli Wicemistrzostwo Świata. Najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja Czech, którzy wyprzedzili nas o niespełna 30 sekund. Miejsce trzecie zajęła reprezentacja Słowenii, którzy do naszych reprezentantów stracili niemal minutę.

Jedni z faworytów Rosjanie, zajęli dopiero czwartą lokatę. 

 

O godzinie 18 na trasę biegu wyruszyli Seniorzy. Bardzo dobrze spisały się nasze reprezentantki Kinga Zbylut i Monika Hojnisz, dzięki którym na półmetku planowaliśmy się na pierwszej pozycji. Grzegorz Guzik, również dobrze prezentował się na trasie biegu i na strzelnicy odbierał trzykrotnie, co również utrzymało nas w czołówce biegu. Na ostatniej zmianie wystartował Łukasz Szczurek. Jednak zawodnik nie był w stanie utrzymać tempa reprezentantów Rosji oraz Czech i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Mistrzami Świata zostali Rosjanie w składzie Jelaterina Jurłowa, Margarita Wasilewa, Nikita Porszniew i Jurij Szopin. Wicemistrzostwo zdobyli sąsiedzi, reprezentacja Czech.

Warto zaznaczyć, że Polacy wcześniej zdobyli jeden medal na Mistrzostwach Świata w sztafecie. Więc dzisjeszy dzień pokazuje, że zanotowano duży progres w przygotowaniu zawodników. Miejmy nadzieję, że całe mistrzostwa będą tak udane.

Juz jutro biegi sprinterskie z udziałem wszystkich naszych reprezentantów. 

 

Natalia Surdyka

Foto:biathlon.com.pl

Komentarze - 2

pytania

Opublikowano: 2018-08-25 06:56:04

Ile sztafet startowało? Jacy zawodnicy w nich biegli? Też Ci, którzy są najlepsi z danego kraju w zimie? Pytam o seniorów.

Odpowiedź

Opublikowano: 2018-08-26 12:20:00

Wszyscy oprócz Polaków wysłali rezerwowych rezerw(czyli trzecie garnitury). Nikt z biathlonowego światka nie traktuje tych zawodów na poważnie. To tylko w ramach przygotowania do sezonu, i to nie dla wszystkich, bo niektórzy tylko startują na nartorolkach.Więc należy te "osiągnięcia" naszych zawodników potraktować z przymrużeniem oka. To naprawdę nie przełoży się na starty i poziom sportowy w zimie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl