Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon MŚ: Ostatni dzień stał pod znakiem biegów poscigowych.[ WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-08-26

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata w biathlonie, zawodnicy rywalizowali w biegach poscigowych. Kamila Żuk zdobyła srebrny medal w biegu poscigowym, a Monika Hojnisz zajęła czwartą pozycje.

 

W kategorii seniorek zwyciężyła czeszka Veronika Vitkova, która o niespełna 22 sekundy wyprzedziła wczorajszą zwyciężczynię Paulinę Fialkovą. Na najniższym stopniu podium znalazła się Galina Vihnevskaya z Kazachstanu. Monika Hojnisz po wczorajszym srebrnym medalu, dziś znalazła się poza podium. Polka pudlowała 5 krotnie, co w czołówce było największą ilością spudlowanych strzałów. 

Awans z wczorajszego 17 miejsca, zaliczyła dziś Kinga Zbylut na 13 pozycje Również Karolina Pitoń poprawiła się o 2 pozycje. Magdalena Gwizdoń natomiast, zakończyła zawody na 17 miejscu, a Anna Mąka na 21. 

 

Wśród seniorów najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Grzegorz Guzik. Który finiszował na 17. miejscu. 22 był Mateusz Janik, 28. pozycję zajął Łukasz Szczurek, 45 i 47 miejsce kolejno zajęli Andrzej Nedza-Kubinic oraz Tomasz Jakieła. 

Zwyciężył z półminutową przewagą czech Ondrej Moravec, drugie miejsce zajął jego reprezentacyjny kolega Michał Kcmar, a najniższy stopień podium uzupełnił Artem Pryma z Ukrainy. 

 

Jako pierwsze na trasę wyruszyły juniorki. Kamila Żuk startowała dziś z bardzo dużą przewagą nad drugą zawodniczką, jednak nie miała swojego dnia na strzelnicy i musiała pokonać aż osiem dodatkowych rund karnych. Wydawać by się mogło że tylko Marketa Davidova może zagrozić naszej zawodniczce w zwycięstwie. Jednak niespodziewanie straty z wczorajszego dnia odrobiła Rosjanka Vasnectova, która myliła się czterokrotnie, bardzo dobrze pobiegła i to ona mogła cieszyć się dziś ze zwycięstwa. Nieco ponad osiem sekund straciła do niej nasza reprezentantka a na miejscu trzecim finiszowała Marketa Davidova ze stratą 45 sekund.

Nasze pozostałe zawodniczki, również zaliczyły solidny start. Daria Gembicka zakończyła na 13. miejscu, Paulina Pawliczek zakończyła trzy lokaty niżej, Kamila Cichoń to pozycja 19. Miejsce 24. Zajęła Magdalena Piczura a 28. Joanna Jakieła.

 

Wśród juniorów najlepszym Polakiem był Przemysław Pancerz, który uplasował się na 24. pozycji, miejsce 27. zajął Wojciech Filip, aż 10 niecelynch strzałów pozwoliło zająć Marcinowi Szwajnosowi 29. lokatę, a pierwszą trzydziestkę uzupełnił Michał Neumann. 39. miejsce przypadło Wojciechowi Janikowo, a Wojciech Skorusa to pozycja 43. 

 Zwyciężył Maleev Viacheeslav, drugie miejsce zajął Bogdan Tsymbal a na najniższym stopniu podium stanął Vitezslav Hornig z Czech. 

 

 

 

WYNIKI

Natalia Surdyka

Foto: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl