Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Polska sztafeta mieszana na 9 pozycji na Mistrzostwach Świata!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-03-08

Od wczorajszych zmagań sztafet mieszanych, rozpoczęły się Mistrzostwa Świata. Polska drużyna zaliczyła bardzo dobry start i uplasowała się na 9. miejscu. Wygrała reprezentacja Norwegii. 

 

 

Reprezentacja w składzie Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roieseland, Johannes Boe, okazała się być najlepsza pierwszego dnia mistrzostw. 13 sekund straty odnotowali do nich Niemcy, którzy dobierali dwa pociski więcej. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy Włochów, jednak ich strata była już ponad minutowa.

Na dopiero ósmej lokacie znaleźli się reprezentanci Francji, z Martinem Fourcadem na ostatniej zmianie. I choć Francuz nie błyszczy formą, jak w poprzednich sezonach, o tyle można było spodziewać się lepszego rezultatu trójkolorowych. 

Najlepszy rezultat od lat, zanotowali reprezentanci Polski. Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik oraz Łukasz Szczurek, zajęli dziewiąte miejsce, tracąc niespełna osiem sekund do pierwszej ósemki. Polska drużyna bardzo dovrze prezentowała się na strzelnicy, dopierając tylko cztery pociski.

 

WYNIKI 

Natalia Surdyka 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl