Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Biathlon: Zwycięstwa sztafet Norwegii, Polki na 7., a Polacy na 16. miejscu [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-03-16

Bieg sztafetowy kobiet, to jedna z najbardziej wyczekiwanych konkurencji na Mistrzostwach Świata. Zwycięstwo odniosły Norweżki. Polki zajęły siódmą pozycję. W rywalizacji mężczyzn także najlepiej zaprezentowali się Norwegowie, a Polacy uplasowali się na szesnastej pozycji.

 

Nasza sztafeta w składzie Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Monika Hojnisz i Kamila Żuk. Spisały się bardzo dobrze w biegu sztafetowym. Każda z zawodniczek, wykonała w stu procentach swoją "robotę" i dzięki temu mogły cieszyć się z wysokiej siódmej lokaty.

 

Zwycięstwo odniosły Norweżki w składzie Synnoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Tiril Eckhoff oraz Marte Olsbu, które jako jedyne w czołówce musiały obiec karną rundę. Drugie miesjce zajeły Szwedki, a brązowy medal wywalczyły Ukrainki, które na finiszu wyprzedziły reprezentację Niemiec.

 

WYNIKI KOBIET 

 

Bezkonkurencyjna wśród mężczyzn była sztafeta Norwegii w składzie Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe. Na drugim miejscu finiszowali Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie. Szansę na medal Francji fatalnym ostatnim strzelaniem zaprzepaścił Martin Fourcade i ostatecznie przybiegł na 6. miejscu.

 

Także fatalnie podczas ostatniej wizyty na strzenicy zaprezentował się Mateusz Janik, przez co Polacy stracili szansę na lepszy rezultat. Ostatecznie sztafeta, w której wystartowali też Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec, skończyła rywalizację na 16. pozycji.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Natalia Surdyka / Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl