Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Co słychać po sezonie w świecie biathlonu?

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-04-21

Zima już za nami, więc przyszedł czas na odpoczynek dla zawodników, trenerów i sprzętu. Jednak to że zima się skończyła nie znaczy, że nic nie dzieje się w tym "małym" światku. O tym poniżej!

 

 

W Polsce po sezonie zimowym, przyszedł czas dla amatorów i miłośników biathlonu. Można spróbować swoich sił w "Biathlon dla Każdego" , który już przed świętami rozpoczął się w Żorach. Natomiast pod koniec kwietnia, będzie miała miejsce kolejna edycja, tym razem w Karkonoszach, a dokładniej Jeleniej Górze, oraz Mieroszowie. 

 

 

Na wiosnę często rozpoczynają się różnego rodzaju renowacje, tym razem padło na Wodzisław Śląski. W tym miesiącu powinna zakończyć się budowa 10- stanowiskowej strzelnicy biathlonowej. Jest to wspaniały krok dla młodych biathlonistów, którzy będą mogli przygotowywać się w bardzo dobrych warunkach do sezonu zimowego. Całe przedwsięzięcie kosztowało nieco ponad 3 mln złotych. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zostało przyznanych 1,2 mln złotych. 

 

 

 

Tak narazie prezentuje się sytuacja na krajowym podwórku. A jak to wygląda na świecie? 

 

Na pewno po świętach, będziemy mogli spodziewać się kilku deklaracji zakończenia kariery. Natomiast niedawno można było przeczytać o nieprzerwanym dopingu w Rosjii. Tym razem na celowniku są Maksim Burtasow i Aleksiej Korniew, którzy mogą być ukarani za unikanie kontrolii antydopinogwych. Na swoją  decyzję, również czeka rosjanka Margarita Wasiliwa, która przez unikanie kontroli antydopinogwych nie wystartowała na Mistrzostwach Świata w Oestersund. 

 

W mediach dużo się mowi również o chorobie Julii Dżymy, która w trakcie sezonu borykała się z mononukleozą. Zawodniczka z Ukrainy, zakończyła sezon na 37. miejscu w klasyfikacjii generalnej, a jej największym osiągnięciem tego sezonu był brązowy medal na MŚ w Oestersund w sztafecie. 

 

 

Na koniec, niedawno zarząd IBU, poinformował,że potrzebuje kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego oraz szefa finansów i administracji. Sekretarz generalny odpowiedzialny jest za strategiczne kierowanie, aby zapewnić realizacje celów i zadań IBU na wysokim poziomie. Szef finansów realizuje cele i zadania IBU, z naciskiem na operacje finansowe, systemy operacyjne i struktury. Proces rekrutacji będzie prowadzony przez ODGERS BERNDTSON. 

 

źródło: biathlonword.com / biathlon.com.pl

zdjęcie: dziennik sport/ wodzislaw.slaski.pl

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl