Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Zwycięstwo Darii Gembickiej w Pucharze IBU, punkty PŚ dla Kamili Żuk [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-12-20

Daria Gembicka zwyciężyła w Pucharze IBU organizowanym dla klasyfikacji juniorskiej. Polska zawodniczka była najlepsza dziś w sprincie. Zawody mają miejsce w Martell. Z bardzo dobrej strony pokazała się również Kamila Żuk, która zdobyła kolenje punkty Pucharu Świata.

 

 

Świetny bieg i prawie bezbłędne strzelanie, było kluczem do sukcesu naszej zawodniczki w sprincie. Pudłowała tylko raz i zanotowała najlepszy czas biegu, co pozwoliło wygrać o 0,8 sekundy nad Szwajcarką Amy Baserga. Na miejscu trzecim znalazła się druga ze Szwajcarek Lea Meier. 

Z bardzo dobrej strony na trasie zaprezentowała się również Natalia Tomaszewska. Gdyby nie trzy niecelne  strzały również byłaby w walce o podium. Skoczyło się na miejscu ósmym. Również w pierwszej "10" mogliśmy zobaczyć Patrycję Stanek, która mimo dwóch karnych rund, zamknęła pierwszą dziesiątkę. Na miejscu 28. zakończyła sprint Magda Piczura, 47. zakończyła Anna Nędza-Kubiniec,a Karolina Janko uplasowała się dwie lokaty niżej. 

 

WYNIKI

 

Bardzo ciekawie wygąda rownież rywalziacja w ramach Pucharu Świata. Nasze zawodniczki choć tylko raz plasowały się w tym sezonie w pierwszej "10" za sprawą Moniki Hojnisz, to jednak pną się w górę i regularnie, na zmianę zdobywają  punkty Pucharu Świata. Dziś za sprawą 16. miejsca Kamili Żuk, ponownie mogliśmy się z nich cieszyć. Zawodniczka AZS AWF Katowice pudłowała tylko jeden raz w pozycji stojącej i bardzo dobrze pobiegła, co poskutkowało wysoką lokatą. 

Nieco gorzej poszło naszym pozostałym zawodniczkom. Kinga Zbylut podobnie jak Monika Hojnisz-Staręga spudłowała trzykrotnie i skasyfikowana została na miejscu 59. Dwie pozycje niżej zajęła Monika, która nie wystartuje w jutrzejszym biegu pościgowym. 

 

Ponownie najlepsza była Trill Eckhoff, dla której jest to druga wygrana w tym sezonie. Na miejscu drugim przybiegła Justine Braisaz. Najniższy stopień podium objęła dziś Marketa Davidova, która zachwyca formą na początku sezonu. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl