Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Zwycięstwa J. T. Boe i T. Eckhoff w biegu pościgowym, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-12-21

W biegu pościgowym mężczyzn zawodów Pucharu Świata w Annecy-Le Grand Bornand zwycięstwo odniósł Johannes Thingnes Boe. Jedyny z Polaków Grzegorz Guzik uplasował się na 57. miejscu. Wśród kobiet bezkonurencyjna była Tiril Eckhoff, a Polki nie wywalczyły punktów - Kinga Zbylut była 45., a Kamila Żuk ukończyła bieg na 49. miejscu.

 

Norweg, mimo jednej pomyłki na strzelnicy, zwyciężył z czasem 30:07.8 i wyprzedził bezbłędnego Francuza Quentina Fillona Maillet o 22 sekundy oraz fantastycznie finiszującego rodaka Vetle Sjaastada Christiansena. Fatalnie na strzelnicy spisał się Guzik, który z sześcioma pomyłkami i 5:48.2 minuty straty zajął 57. pozycję.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Triumfem reprezentantki Norwegii zakończył się także bieg kobiet, w którym pewnie z czasem 29:41.6 wygrała Tiril Eckhoff. Zwyciężczyni na strzelnicy myliła się dwukrotnie, podobnie jak kolejne na mecie jej rodaczka Ingrid Landmark Tandrevold (+38.1 sekundy) oraz Szwajcarka Lena Haecki (+46.0 sekund).

 

Równie dobrze na strzelnicy spisała się Kinga Zbylut, dzięki czemu wyprzedziła kilkanaście zawodniczek i ukończyła wyścig na 45. miejscu ze stratą 4:01.2 minuty. Fatalnie strzelała dzisiaj z kolei Kamila Żuk i mimo że wystartowała jako szesnasta, zawody zakończyła na miejscu 49. miejscu z siedmioma pudłami i stratą 4:28.9.

 

WYNIKI KOBIET

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl