Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Glazyrina i Stroemsheim wygrali w zawodach Pucharu IBU, Pitoń najlepsza z Polaków [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-10

W piątek odbyły się biegi indywidualne na 12,5 km kobiet oraz 15 km mężczyzn w słowackim Brezno-Osrblie ramach biathlonowego Pucharu IBU. Zwycięstwa odnieśli Rosjanka Ekaterina Glazyrina oraz Norweg Endre Stroemsheim. Najlepiej z Polaków wypadła Karolina Pitoń, która zajęła 18. miejsce.

 

Glazyrina była bezbłędna na strzelnicy i zwyciężyła z czasem 36:19.8. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, także bez pudła, Evgeniya Pavlova (+37.5 sekund), a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Alexia Runggaldier, która raz chybiła i straciła do zwyciężczyni 40,6 sekund.

 

Dwie pomyłki w strzelaniu zaliczyła sklasyfikowana na 18. miejscu Karolina Pitoń, która straciła 2:51.4 minuty do Glazyriny. Na 27. pozycji zawody ukończyła Anna Mąka (4 pudła, +3:38.4), a Kamila Cichoń zajęła 52. lokatę (również 4 pomyłki, +5:49.0).

 

WYNIKI KOBIET

 

Także bezbłędni na strzelnicy byli dwaj najlepsi zawodnicy wśród mężczyzn. Triumfował Stroemsheim z czasem 36:29.9 i pokonał o 57,3 sekund Niemca Romana Reesa. Trzeci ze stratą 1:19.5 minuty oraz jedną pomyłką na strzelnicy był Rosjanin Kirill Streltsov.

 

Znacznie częściej pudłowali reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Tomasz Jakieła zajął 57. miejsce, pudłował sześciokrotnie i stracił do Norwega 6:55.8 minuty. O 0,9 sekundy gorszy był od niego Tadeusz Nędza-Kubiniec, mimo jednej pomyłki mniej. Najgorzej zaprezentował się Łukasz Sidorowicz - 86. miejsce, aż 8 pudeł i 9:51.8 minuty straty do zwycięzcy.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl