Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Eckhoff nową liderką Pucharu Świata, Żuk na 10. miejscu [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-15

Tiril Eckhoff triumfowała w środowych zawodach sprinterskich na 7,5 km w niemieckim Ruhpolding. Norweżka została nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na 10. miejscu zawody ukończyła najlepsza z Polek, Kamila Żuk. Punkty zdobyła także Monika Hojnisz-Staręga.

 

W zawodach w sumie wystartowało aż 106 zawodniczek, a 21 z nich, w tym czołowa piątka zawodów, była bezbłędna na strzelnicy. Najlepsza była Eckhoff, która zwyciężyła z czasem 18:55.5 i zdeklasowała rywalki w biegu. Drugie miejsce zajęła Szwedka Hanna Oeberg, która straciła 29,7 sekundy, a na najniższym stopniu podium stanęła dotychczasowa liderka klasyfikacji, Włoszka Dorothea Wierer (strata 36,8 sekund).

 

Mimo jednego pudła, na dobrej 10. pozycji uplasowała się Kamila Żuk ze stratą 1:09.3 minut. 22-latka zanotowała 5. czas biegu ze wszystkich zawodniczek! Bezbłędnie strzelała za to kolejna z Polek, Monika Hojnisz-Staręga, która ze stratą 1:26.8 minut zajęła 17. miejsce. Na odległych miejscach zawody ukończyły Magdalena Gwizdoń, która była 65. (+2:36.1) oraz sklasyfikowana na 72. pozycji Kinga Zbylut (+2:51.3).

 

WYNIKI SPRINTU KOBIET

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl