Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Zmiana w kadrze kobiet przed zawodami w Pokljuce

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-21

Anna Mąka wraca do kadry reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. 27-latka, dla której to powrót do startów w elicie po dwóch latach, zastąpi najbardziej doświadczoną z kadrowiczek, Magdalenę Gwizdoń. Do zmian przed kolejnymi zawodami nie zajdzie w męskiej reprezentacji.

 

Poza Mąką, w kadrze znajdą się także Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Kinga Zbylut. – Ania o miejsce w składzie walczyła z Karoliną Pitoń. Bardzo długo szły łeb w łeb, ale w ostatnim starcie w Pucharze IBU w Osrblie wyraźnie lepsza była Anna i to zdecydowało - poinformował trener reprezentacji Michael Greis, który wytłumaczył również tymczasowe odstawienie od składu Magdaleny Gwizdoń. – Liczę na nią bardzo w kontekście mistrzostw świata, dlatego zaplanowałem, że nie wystartuje w Pokljuce tylko wróci do treningów - dodał Niemiec.

 

Podobnie jak w poprzednich zawodach, męską kadrę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. Rywalizacja w Pokljuce rozpocznie się w czwartek od biegów indywidualnych, a w programie zawodów znajdą się jeszcze bieg masowy, sztafeta mieszana oraz supermikst.

 

Jarek Bałabuch
źródło: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl