Biathlon: Podsumowanie pierwszych dni w Mistrzostwach Świata Juniorów [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-29

W szwajarskim Lenzerheide od niedzieli odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. W pierwszych czterech dniach zawodów najwyższe pozycje z reprezentantów Polski zajęły sztafety - męska juniorów młodszych oraz kobieca juniorek, które zajęły szóste miejsca.

NIEDZIELA

Pierwszego dnia w biegach indywidualnych rywalizowali ze sobą juniorzy oraz juniorki młodsze na dystansach odpowiednio 12,5 km oraz 10 km. Zwyciężyli Norweg Martin Nevland oraz Szwajcarka Lea Meier. Wśród mężczyzn 14. miejsce zajął Marcin Zawół, pięć pozycji niżej uplasował się Jan Guńka, 37. był Konrad Badacz, a Marcin Kaczanowski zajął 64. pozycję. Wśród kobiet Daria Gembicka zajęła 11. miejsce, Patrycja Stanek była 24., Justyna Panterałka uplasowała się na 36. pozycji, a Anna Nędza-Kubiniec była 80. Więcej o zawodach pisaliśmy tutaj.

WYNIKI JUNIOREK MŁODSZYCH NA 10 KM
WYNIKI JUNIORÓW MŁODSZYCH NA 12,5 KM

PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek rywalizowali juniorzy, wśród których najlepsi byli Rosjanka Anastasiia Khaliullina oraz Niemiec Max Barchewitz. Najlepsza z Polek Magda Piczura zajęła 16. miejsce (0+1+0+1, +3:13.9). Na 32. pozycji uplasowała się Natalia Tomaszewska (1+0+2+1, +4:30.0), 49. była Joanna Jakieła (1+3+3+0, +6:29.8), a Wiktoria Celczyńska 77. (3+1+3+4, +15:31.0). Z Polaków najlepiej spisał się Wojciech Filip, który był 25. (1+0+0+0, +2:29.3). Wojciech Janik był 60. (2+0+1+1, +6:00.6), Przemysław Pancerz 61. (2+1+1+1, +6:07.4), a Wojciech Skorusa 67. (1+2+0+1, +6:56.2).

WYNIKI JUNIOREK NA 12,5 KM
WYNIKI JUNIORÓW NA 15 KM

WTOREK

We wtorek na starcie ponownie stanęli juniorzy młodsi, którzy rywalizowali w trzyosobowych sztafetach. Wśród kobiet zwyciężyły Norweżki, a Polki w składzie Justyna Panterałka (0+5), Anna Nędza-Kubiniec (1+4) oraz Patrycja Stanek (0+0) zajęły 10. miejsce. Polacy, których reprezentowali Konrad Badacz (0+0), Jan Guńka (0+0) oraz Marcin Zawół (1+6) zajęli 6. miejsce, tracąc szansę na medal na ostatniej zmianie. Zwycięstwo, podobnie jak u kobiet, przypadło reprezentacji Norwegii.

WYNIKI SZTAFET JUNIOREK MŁODSZYCH 3x6 KM
WYNIKI SZTAFET JUNIORÓW MŁODSZYCH 3x7,5 KM

ŚRODA

W środę w sztafetach rywalizowali juniorzy. Zwyciężyły Francuzki oraz Rosjanie. Polki, które wystąpiły w składzie Magda Piczura (0+1), Daria Gembicka (0+3), Joanna Jakieła (2+3) oraz Natalia Tomaszewska (1+4), zajęły 6. miejsce. Pięć pozycji niżej uplasowali się Polacy, których reprezentowali Wojciech Filip (0+2), Wojciech Janik (0+1), Wojciech Skorusa (0+1) oraz Przemysław Pancerz (0+3).

WYNIKI SZTAFET JUNIOREK 4x6 KM