Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dagmara Gerasimuk obejmie funkcję dyrektora w Międzynarodowej Federacji Biathlonowej!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-11

Obecna prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk z końcem marca przestanie pełnić swoją funkcję. Piastująca od wielu lat stanowisko szefowa federacji otrzymała propozycję objęcia funkcji dyrektorskiej, powstającej w Międzynarodowej Federacji Biathlonowej.

 

41-latka poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że zostanie nową dyrektor rozwoju Międzynarodowej Federacji Biathlonowej. Za razem przestanie być członkiem zarządu IBU, funkcję którą pełniła od września 2018 roku.

 

- To była trudna, ale przemyślana decyzja. Wiąże się z moim rozwojem, choć środowisku w Polsce trudno to może przyjąć i pojawiły się pewne obawy. Podjęcie nowej pracy to dla mnie duże wyzwanie, no i przeprowadzka do Austrii, bo takie są wymagania - przyznała była biathlonistka oraz biegaczka narciarska w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 

Gerasimuk pełniła funkcję prezesa Polskiego Związku Biathlonu od 2014 roku. W listopadzie poprzedniego roku otrzymała propozycję zostania nowym ministrem sportu, jednak postanowiła nie przyjmować oferty zastąpienia odchodzącego Wiktora Bańki, który został szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

 

Jarek Bałabuch
źródło: Polska Agencja Prasowa; foto: PZBiath

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl