Biathlon: Wierer i Jacquelin mistrzami świata w pościgu, Hojnisz-Staręga najlepsza z Polaków [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-16

Włoszka Dorothea Wierer zwyciężyła w biegu pościgowym na 10 km w zawodach rozegranych w ramach biathlonowych Mistrzostw Świata, które odbywają się we włoskiej Antholz-Anterselvie. Najlepsza z Polek była Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 26. miejsce. Wśród mężczyzn wygrał Francuz Emilien Jacquelin, a jedyny z Polaków w stawce Grzegorz Guzik był 33.

Wierer na strzelnicy pomyliła się zaledwie raz i zwyciężyła z czasem 29:22.0. Srebrny medal wywalczyła Niemka Denise Herrmann, która zaliczyła 3 pudła i straciła do najlepszej 9,5 sekundy. Na najniższym stopniu podium także z trzema pomyłkami uplasowała się Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, tracąc do Włoszki 13,8 sekund.

Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz, która z trzema karnymi rundami zajęła 26. miejsce ze stratą 1:53,6 do zwyciężczyni. Na 34. pozycji uplasowała się Kinga Zbylut (2 pudła, +2:36,2), a Magdalena Gwizdoń była 55. (4 pudła, +5:00,9). Na starcie nie stanęła Kamila Żuk, która wycofała się z wyścigu z powodu przeziębienia.

Przez znaczną część wyścigu wydawało się, że swój drugi tytuł mistrzowski wywalczy Alexander Loginov, który strzelał bardzo szybko i celnie. Pomylił się dopiero na ostatnim strzelaniu i kosztowało to końcowe zwycięstwo, a ostatecznie Rosjanin zajął 3. miejsce ze stratą 23,9 sekund. Zwyciężył Jacquelin, który jako jedyny ze ścisłej czołówki trafił wszystkie 20 strzałów.

Francuz niespodziewanie pokonał na ostatnich metrach Johannesa Thingnesa Boe, który po dwóch strzelaniach z jedną pomyłką, więcej nie spudłował, a dzięki świetnej postawie Norwega w biegu, wydawało się, że nic nie odbierze mu końcowego zwycięstwa. Grzegorz Guzik mylił się na strzelnicy czterokrotnie i zajął 33. miejsce ze stratą 3:32,7 minuty.