Biathlon: Hojnisz-Staręga o jedno pudło od medalu, drugi z rzędu triumf Wierer [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-18

Dorothea Wierer zwyciężyła w biegu indywidualnym na 15 km podczas biathlonowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Antholz-Anterselwie. To drugie z rzędu złoto wywalczone przez Włoszkę. Bardzo blisko medalu była Monika Hojnisz, która ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

Wierer zaliczyła po jednym pudle na dwóch pierwszych strzelaniach, ale w kolejnych już się nie myliła. Dokładając bardzo dobry bieg triumfowała z czasem 43:07.7. Zaledwie 2,2 sekundy straciła do niej Niemka Vanessa Hinz, która pomyliła się tylko raz na ostatniej wizycie na strzelnicy. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland (2 pudła, +15.8 sekund straty).

Duży niedosyt po dzisiejszym występie może odczuwać Monika Hojnisz-Staręga. Polka trafiła 18 strzałów i gdyby nie pomyliła się do końca, byłaby mistrzynią świata! Dwa ostatnie strzały jednak spudłowała i ostatecznie zajęła 6. miejsce ze stratą 1:10.1 minut. Pozostałe Polki fatalnie spisywały się na strzelnicy i zajęły odległe miejsca. Kinga Zbylut była 73. (7 pudeł, +7:46.9), Kamila Żuk 84. (10 pudeł, +9:04.9), a debiutująca na Mistrzostwach Świata Joanna Jakieła zajęła 92. pozycję (11 pudeł, +11:41.3).