Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Fourcade mistrzem świata w biegu indywidualnym, dobry występ Polaków [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-19

W środę odbyły się kolejne biathlonowe zawody w ramach Mistrzostw Świata, które odbywają się we Antholz-Anterselwie. Zwycięzcą biegu indywidualnego na 20 km został Francuz Martin Fourcade. Dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski, z których najlepszy był Łukasz Szczurek.

 

Jedna pomyłka na ostatnim strzelaniu nie przeszkodziła Fourcade%27owi w zostaniu nowym mistrzem świata. Francuz zwyciężył z czasem 49:43.1 i o 57 sekund okazał się lepszy od swojego najgroźniejszego rywala, Norwega Johannesa Thingnesa Boe, który chybił dwukrotnie. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Dominik Landertinger ze stratą 1:22.1 minuty i jednym pudłem.

 

Niezły występ zaliczyli wszyscy trzej reprezentanci Polski. Najlepszy z nich był Łukasz Szczurek, który z trzema pomyłkami na strzelnicy uplasował się na 37. miejscu ze stratą 5:35.0 minut do zwycięzcy. Dwie pozycje niżej uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec (2 pudła, +5:59.7), natomiast dotychczas notujący najlepsze wynik Grzegorz Guzik był 41. (4 pudła, +6:11.5).

 

WYNIKI

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl