Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Hojnisz trzy sekundy od medalu, triumfy Roeiseland i J. T. Boe [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-24

W niedzielę odbyły się ostatnie zawody w ramach biathlonowych Mistrzostw Świata, którymi były biegi ze startu wspólnego. Zwycięstwa odnieśli reprezentanci Norwegii - Marte Olsbu Roeiseland oraz Johannes Thingnes Boe. Bardzo blisko zdobycia medalu była Monika Hojnisz-Staręga, która ostatecznie uplasowała się na 4. miejscu.

 

Roeiseland zachowała najwięcej zimnej krwi na ostatnim strzelaniu, na którym nie myliła się i zwyciężyła przy dwóch pomyłkach z czasem 39:14.0, nie dając na ostatnich metrach szans Włoszcce Dorothei Wierer (3 pudła, +20.7). Do linii mety trwała walka o brązowy medal, którą wygrała Szwedka Hanna Oeberg (3 pudła, +26.1).

 

Trzy sekundy za nią finiszowała Monika Hojnisz-Staręga, która zaliczyła po jednej pomyłce na dwóch ostatnich strzelaniach. Gdyby nie ostatnie pudło, miałaby realną szansę nawet na złoto! Ostatecznie jedyna z Polek, które zakwalifikowały się do biegu, kończy mistrzostwa bez medalu, choć dwukrotnie była tego naprawdę bardzo blisko.

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Johannes Thingnes Boe, który trafił wszystkie 20 strzałów i triumfował z czasem 38:09.5. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Francuzi - Quentin Fillon Maillet z 3 pudłami i 42 sekundami straty oraz Emilien Jacquelin, który mylił się dwukrotnie i stracił do zwycięzcy 55 sekund. Polacy nie startowali.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch
foto: biathlonworld.com

Komentarze - 4

wow

Opublikowano: 2020-02-24 21:00:08

To na pewno wina Gwizdon..

Do Wow

Opublikowano: 2020-02-26 15:48:14

Wina Tuska pajacu, Gwizdon ma 40 lat i tak lepej biega od kadry B, gdyby puscic jedna z tamtych dziewczat to sztafeta byla by na 15 miejscu i dziewczyny nie mialyby nawet skromnego stypedium

Wow

Opublikowano: 2020-02-27 10:27:38

Ciekawe jaka dyscyplinę uprawiasz że tak wolno myślisz i nie zauważyłeś ironii...

Do Wow

Opublikowano: 2020-02-28 23:27:50

Denerwowanie twojej starej

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl