Biathlon: Czwarte miejsce polskiej sztafety mieszanej na Mistrzostwach Europy [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-27

Reprezentacja Ukrainy wygrała w zawodach mieszanych sztafet 4x6 km w ramach biathlonowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w białoruskim Mińsku-Raubiczy. Na 4. miejscu zawody ukończyła reprezentacja Polski. Wśród pojedynczych sztafet mieszanych triumfowała Norwegia, a polski duet zajął 9. miejsce.

Rywalizację sztafet mieszanych zdominowały drużyny ze wschodu, z których najlepsza okazała się Ukraina, która wystąpiła w składzie Valj Semerenko, Yuliia Dzhima, Artem Pryma, Dmytro Pidruchnyi i zwyciężyła z 9 dobieranymi nabojami i czasem 1:11:32.1. Pozostałe miejsca na podium zajęły Rosja (0+9, +32.2) oraz Białoruś (1+10, +40.4).

Ze stratą 2:33.3 minut do zwycięzców wyścig na 4. pozycji ukończyła reprezentacja Polski, którą reprezentowali Kinga Zbylut (0+3), Kamila Żuk (0+2), Łukasz Szczurek (0+1) oraz Grzegorz Guzik (0+4). Początkowo biało-czerwoni zostali sklasyfikowani o jedną pozycję niżej, ale zdyskwalifikowana została Norwegia, która pierwotnie była trzecia.

WYNIKI SZTAFET MIESZANYCH

Wśród pojedynczych sztafet mieszanych triumfował duet z Norwegii - Karoline Erdal i Endre Stroemsheim. Mimo dwunastu dobieranych nabojów na strzelnicy, zwyciężyli z czasem 47:12.2. Na drugiej pozycji uplasowała się para z Niemiec (0+5, +11.5), a trzecie miejsce zajęła Ukraina (0+7, +11.8). Polski duet Anna Mąka (0+5) - Andrzej Nędza-Kubiniec (1+8) ukończył rywalizację na 9. pozycji ze stratą 2 minut i 45 sekund do zwycięzców.

WYNIKI POJEDYNCZYCH SZTAFET MIESZANYCH

AKTUALIZACJA:

Protest Norwegii został uwzględniony i odzyskali oni brązowy medal. Polska ostatecznie została sklasyfikowana na 5. pozycji.