Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Loginov wraca do rywalizacji w Pucharze Świata i podejmuje kroki prawne przeciwko IBU

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-03-04

Jeszcze niedawno zagraniczne media informowały o możliwym zakończeniu kariery przez Alexandra Loginova. Rosyjski biathlonista, który wywalczył tytuł mistrza świata w sprincie podczas zawodów w Anterselwie, opuścił ostatni bieg imprezy we Włoszech z powodu utraty motywacji do startu przez wkroczenie włoskiej policji do jego pokoju. 28-latek powróci jednak do rywalizacji w Novym Meście, a jego trener poinformował o podjęciu kroków prawnych przeciwko Międzynarodowej Unii Biathlonu.

 

22 lutego, tuż przed godziną szóstą, do pokoju Loginova, w którym przebywał jego kolega z reprezentacji Evgeniy Garanichev, wkroczyła policja. Funkcjonariusze wyłamali drzwi, przeszukali pomieszczenie i zarekwirowali komputer, telefon oraz rzeczy osobiste mistrza świata w sprincie. Rosjanin postanowił jeszcze wystartować tego samego dnia w biegu sztafetowym, jednak po ponownej wizycie policji wieczorem, zrezygnował z rozgrywanych dzień później zawodów.

 

- Będziemy oskarżać osobę, która zgłosiła sprawę policji. Sprawa zostanie złożona z roszczeniem o odszkodowanie za szkody finansowe i moralne. Te działania skutecznie doprowadziły do ​​wycofania się Aleksandra Loginova z Mistrzostw. Przez dwa dni nie spał dobrze, a jego poziom stresu był bardzo wysoki w wyniku tych wszystkich wydarzeń - poinformował trener Loginova, Alexander Kasperovich, a podjęte kroki mają dotyczyć Sarah Fussek-Hakkarainen, tymczasowej dyrektor antydopingowej IBU.

 

Rywalizacja biathlonistów w Novym Meście rozpocznie się w czwartek od biegu sprinterskich kobiet. Dzień później do rywalizacji przystąpią panowie, a ostatatnie zawody w Czechach odbędą się 8 marca. Z powodu koronawirusa wykrytego w kraju naszych południowych sąsiadów, cała impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nordicmag.info

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl