Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Kaisa Makarainen zakończyła sportową karierę

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-03-15

Trzykrotna zdobywczyni kryształowej kuli Kaisa Makarainen postanowiła zakończyć sportową karierę. Finka poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem Instagrama przed ostatnimi zawodami biathlonowego sezonu, biegiem pościgowym w Kontiolahti, w którym zajęła 4. miejsce. Sezon 2019/20 zakończyła na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

- Odbyłam swój pierwszy biathlonowy trening na tym stadionie w 2003 roku, a teraz kończę moją międzynarodową karierę właśnie tutaj. Nie tak jak chciałam lub planowałam, bez obecności kibiców, ale nie mamy na to wyboru. Jest mi dobrze z tą decyzją, mimo tego, że jest to dla mnie emocjonalne i ten sezon był trudny. Nie odbierze to wszystkich dobrych rzeczy, których doświadczyłem w biathlonie w przeszłości - napisała na swoim profilu Instagramowym 37-latka.

 

Największymi sukcesami Makarainen w jej karierze było trzykrotne zwycięstwo w Pucharze Świata (w sezonach 2010/11, 2013/14, 2017/18), sześc medali mistrzostw świata, w tym złoto w Chanty-Mansyjsku w 2011 roku w biegu pościgowym oraz cztery złote medale w letnich mistrzostwach świata. Dodatkowo stanęła na podium w aż 85 zawodach Pucharu Świata, a zwyciężyła w 27 z nich. W bogatym dorobku Finki zabrakło tylko medalu na Igrzyskach Olimpijskich.

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl