MONIKA HOJNISZ MISTRZYNIĄ EUROPY.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2010-03-02

Monika Hojnisz wygrała bieg indywidualny na dystansie 12,5km rozgrywany w ramach Mistrzostw Europy Juniorów w Biathlonie w estońskim Otepaa.Polka sukces zawdzięcza dobremu strzelaniu. Tylko 1 pomyłka na strzelnicy dała jej 32sek przewagi nad Kaią Woeien Nicolaisen z Norwegii, która na strzelnicy myliła się dwukrotnie.Brąz dla Tiril Eckhoff również z Norwegii (3 pudła 40.7sek straty).Pozostałe nasze reprezentantki uplasowały się na pozycjach:13. Maria Bukowska strata 3:58.5 (1 pudło)25. Magdalena Kępka +7:14.0 (4)41. Katarzyna Leja +13:13.5 (12).W kategorii do lat 26 w biegu na 15km triumfowała Niemka Kathrin Hitzer (1 pudło), o 37,9sek wyprzedając Litwinkę Dianę Rasimoivciute (również 1 niecelny strzał) i swoją rodaczkę Franziskę Hildebrand (2 pudła strata 1:07.1).Najlepsza z Polek okazała się sklasyfikowana na 14 miejscu Paulina Bobak +4:53.0 (2).Patrycja Hojnisz uplasowała się na 32 miejscu +9.20.7 (7), a Karolina Pitoń była 46 12:10.7 (8).W grupie juniorów mężczyzn na dystansie 15km najlepszy okazał się Andrey Turgenev z Rosji, który na strzelnicy mylił się dwukrotnie.2 miejsce dla Ukraińca Andrija Vozniak, który też "zarobił" 2 karne minuty i stracił 1:26.1.Brąz dla Remy'ego Borgeot z Francji 2:35.4 straty i 3 pudła.Miejsca Polaków:27. Grzegorz Jakubowicz +6:57.5 (4)41 Mateusz Matusik +9:40.2 (7)45. Rafał Lepel +10:07.3 (8)50. Łukasz Słonina +11:15.9 (8)W kategorii U-26, która rywalizowała na dystansie 20km zwyciężył Niemiec Christoph Knie mylący się na strzelnicy tylko 1 raz.2 był Ukrainiec Oleg Berezhnoy, który również spudłował tylko raz, a w biegu okazał się wolniejszy o 15.3sek.Na najniższym stopniu podium stanął Alexey Volkov z Rosji (również 1 błąd i strata 21sek).Najlepszy z Polaków był sklasyfikowany 11 miejscu Łukasz Witek +3:03.2 (2).Mirosław Kobus był 35 +6:55.6 (6), Adam Kwak 39 +7:48.4 (5), a Łukasz Witek był 42 +8:35.0 (42)Wszystkie wyniki w załączniku