Fińska niespodzianka

Biathlon -> Biathlon artykuły

2008-01-11

11.01.2008 Ruhpolding, IBU World Cup, sprint kobiet na 7,5km (2 strzelania). Kaisa Varis wygrała w niemieckim Ruhpolding sprint kobiet na 7,5 km. 32-letnia Finka, wcześniej startowała w biegach narciarskich. Podczas MŚ w Lahti w 2001 roku wywalczyła brązowy medal w biegu na 15 km techniką klasyczną.W 2003 roku była jedna z bohaterek dopingowego skandalu z udziałem fińskich zawodników.Została zdyskwalifikowana na 2 lata.Do sportu wróciła już jako biathlonistka.Dzisiejszy tryumf jest jej pierwsza wygraną w biathlonowym PŚ, w którym startuje….pierwszy sezon. Druga na mecie dzisiejszego biegu była Rosjanka Swietłana Sliepcowa (16s. straty), trzecie miejsce zajęła Szwedka Helena Johnsson (34,3s).Najlepsze miejsce z naszych zawodniczek zajęła dzisiaj Krystyna Pałka, która z jednym pudłem na koncie zajęła 22 miejsce.Miejsca pozostałych Polek:Paulina Bobak – 36, Magdalena Gwizdoń – 51, Agnieszka Grzybek – 79 i Magdalena Grzybek – 82.wyniki w załącznikuFOTO:biathlonworld.com