Greis trzeci raz z rzędu, nasi słabiutko.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2008-01-18

18.01.2008, Anterselva (ITA) IBU WORLD CUP, sprint mężczyzn 10km + 2 strzelania. Trzecie zwycięstwo z rzędu w biathlonowym Pucharze Świata odniósł Niemiec Michael Greis. Pozostałe miejsca na podium zajęli Nikołaj Krugłow i Ole Einar Bjoerndalen.Wszyscy trzej strzelali bezbłędnie i o końcowym wyniku decydował bieg.Wydawało się, że Norweg odniesie kolejne zwycięstwo, jednak niespodziewanie musiał uznać wyższość nie tylko Greisa, ale także Krugłowa.Po formie Tomasza Sikory pozostało tylko wspomnienie.Choroba i kontuzja pleców nie pozwalają Tomkowi na pełne zaprezentowanie swoich możliwości.Dzisiaj zajął dopiero 53 miejsce, popełniając 2 błędy na strzelnicy.Czas biegu także był poniżej normy ( 53 czas).Krzysztof Pływaczyk z trzema rundami karnymi zajął 62 miejsce. W jutrzejszym biegu pościgowym z naszych zawodników zobaczymy tylko Tomasza Sikorę.Ciekawostką jest start Oysteina Slettemarka, który z trzema rundami karnymi zajął 86 miejsce.Slettemark jest reprezentantem Grenlandii.wyniki w załączniku