Henkel i Bjoerndalen

Biathlon -> Biathlon artykuły

2008-01-20

20.01.2008, Anterselva,IBU World Cup, biegi masowe kobiet i mężczyzn.Dzisiaj rozegrano biegi masowe z udziałem 30 najlepszych pań i panów.Wśród kobiet zwyciężyla Andrea Henkel, wyprzedzając Szwedkę Carin Olofson o 16,1s i swoją rodaczkę Kati Wilhelm o 28,8s.Czwarte miejsce zajęła „medialna gwiazda biathlonu” Magdalena Neuner tracąc do zwyciężczyni 48,8 sekundy, zaliczając najwięcej niecelnych strzałów na strzelnicy, aż 6.Tylko Kaisa Varis dorównała jej w strzelaniu.Magdalena Gwizdoń także strzelała fatalnie, z 5 pudłami zajęła 29 miejsce.Rywalizację wśród panów wygrał Ole Einar Bjoerndalen, wyprzedzając o 20,5 sekundy wczorajszego zwycięzcę Bjerna Ferry i Niemca Michaela Greisa o 26.3 sekundy.O trzecim miejscu decydował fotofinish, Greis i Maksym Czudow wpadli na metę razem i rozstrzygnięcie musiało zapaść decyzją jury.Tomasz Sikora stracił do zwycięzcy 1:35.2, dwukrotnie pudłując na strzelnicy i ostatecznie zajął 12 miejsce.wyniki kobiet i mężczyzn w załącznikach.

Autor: gregor