Zwycięstwo Henkel, Gwizdoń reaktywacja.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2008-02-09

9.02.2008, Ostersund, Mistrzostwa Świata w Biathlonie, bieg sprinterski kobiet na 7,5km + 2 strzelania.Zwycięstwem Niemki Andrei Henkel zakończyła się pierwsza konkurencja 42 mistrzostw świata w biathlonie.Drugie miejsce zajęł Rosjanka Albina Akhatowa, a trzecie Ukrainka Oksana Khvostenko.

Najlepsza z naszych zawodniczek Magdalena Gwizdoń zajęła 7 miejsce tracąc do zwyciężczyni 38,7 sekundy.W przypadku naszej zawodniczki możemy mówić o niesamowitym pechu, Gwizdoń biegnąc do mety, pomyliła trasę, tracąc kilka cennych sekund.Biorąc pod uwagę to, że do trzeciej na mecie straciła 8 sekund to…wnioski wyciągnijcie sami.Miejsca naszych pozostałych reprezentantek:54- Krystyna Pałka58 - Weronika Nowakowska66 - Agnieszka GrzybekBieg ukończyło 90 zawodniczek.FOTO:biathlonworld.com/na zdjęciu Andrea Henkelwyniki w załaczniku

Autor: bjorn