Puchar Świata w biatlonie na dalekiej Syberii

Biathlon -> Biathlon artykuły

2008-03-06

06. 03.2008r. Chanty-Mansijsk, Rosja Puchar Świata w Biatlonie. Puchar Świata w Biatlonie w sprincie na 10 km na dalekiej Syberii wygrał lider klasyfikacji generalnej Norweg Ole Einar Bjoerndalen, jest to jego siódme zwycięstwo w tym sezonie w zawodach biatlonowego Pucharu Świata. Drugi był Norweg Emil Hegle Svendsen, trzeci Rosjanin Andriej Makowiejew, który zaliczył jedną karną rundę. Tomasz Sikora zajął 19. miejsce, a Krzysztof Pływaczyk był 44. Sikora po pierwszym bezbłędnym strzelaniu znajdował się w ścisłej czołówce rywalizacji, jednak w pozycji stojącej dwukrotnie spudłował i ostatecznie stracił szansę na sukces. Wśród pan triumfowała Niemka Magdalena Neuner w sprincie (7,5 km) . Drugie miejsce zajęła liderka cyklu, Francuzka Sandrine Bailly, a trzecie Rosjanka Albina Achatowa. Najlepsza z Polek Krystyna Pałka zaliczyła jedną karną rundę i zajęła 18. pozycję. Magdalena Gwizdoń trzykrotnie spudłowała, co dało jej ostatecznie 30 pozycje. Agnieszka Grzybek, pomimo bezbłędnego strzelania, została sklasyfikowana na 42. miejscu.