SVENDSEN TRIUMFUJE SIKORA DALEKO.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2009-12-03

3.12. Dziś w Szwedzkim Oestersund rywalizowali mężczyżni na dystansie 20km. Najlepiej sezon 2009/2010 zainaugurował Norweg Emil Hegle Svendsen, kluczem do sukcesu okazał się dobry bieg (5 czas) i tylko 1 pomyłka na strzelnicy.

Na drugim miejscu ze stratą 35 sekund uplasował się Amerykanin Tim Burke, również z jednym pudłem, a na trzecim Austriak Christoph Sumann (również 1 pomyłka i 49,5 sekundy straty). Najlepszy czas biegu zanotował zwycięzca z Beitosotelen Ronny Hafsas, jednak aż 7 niecelnych strzałów sprawiło, że ostatecznie uplasował się na 57 miejscu. Nad strzelaniem musi też popracować też Tomasz Sikora, który 5 pudeł połączył ze słabym biegiem co ostatecznie dało ostatecznie 71 miejsce. Lepiej zaprezentował się Mirosław Kobus, który zajął 67 miejsce (2 pudła), 87 był Łukasz Szczurek (3), a Łukasz Witek zajął 93 miejsce (4).FOTO:biathlon.com.uaWyniki w załączniku: