OLE EINAR BJOERNDALEN PO RAZ 90-ty!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2009-12-11

Sławny Norweg w dzisiejszym sprincie na 10km w Hochfilzen wygrał po raz 90-ty zawody biathlonowego Pucharu Świata.35-letni biathlonista wygrał już drugi sprint w tym sezonie,w poprzedni weekend tryumfował także w szwedzkim Oestersund.Bjoerndalen na strzelnicy był bezbłędny (strzelał z pożyczonego od żony, Natalii Santer karabinu),jeżeli chodzi o bieg to jak sam stwierdził –biegłem dzisiaj bardzo wolno, wiedziałem, że do zwycięstwa muszę strzelić na czysto.Trzy kolejne miejsca przypadły reprezentantom Rosji.Drugie miejsce zajął Nikolaj Krugłow, trzeci był Jewgienij Ustjugow, a na czwartym miejscu ukończył dzisiejszą rywalizację Maksim Czudow.Tomasz Sikora nie zaliczy dzisiejszej konkurencji do udanych.Trzy rundy karne (1 pudło w pozycji leżącej i 2 w stojącej) i efekt w postaci 72 miejsca, a także "wolne" w jutrzejszym biegu masowym, gdzie startuje tylko pierwszych 60-ciu zawodników.Mamy nadzieję, że pan Tomek pozbiera się do Vancouver.wyniki w załączniku