Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Martin Fourcade zamierza wystartować na Mistrzostwach Świata w biegach narciarskich

Biathlon -> Biathlon artykuły

2014-07-19

Martin Fourcade został królem  biathlonu w Sochi zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal . Teraz Francuz chce w pełni skoncentrować się na Mistrzostwach Świata w Falun w 2015 roku.

 

25-letni Fourcade próbował już swoich sił w biegach narciarskich jednak bez większego sukces. Na rozpoczęcie sezonu 2012/2013 zajął 48. miejsce w szwedzkim Gallivare, jednak ja sam bardzo dobrze pamiętam, ze Martin miał również nieudany początek sezonu w biathlonie, dlatego ten wynik nie oddaje do końca jego potencjału. Ostatnimi czasy Francuz intensywnie trenował w Vercors z pierwsza drużyna francuskiej kadry w biegach narciarskich. „Muszę  stawiać sobie wyzwania, aby nadal pozostać w sporcie. Moim celem w przyszłym sezonie będą Mistrzostwa Świata w Falun w biegach, a krótko po nich Mistrzostwa Świata w biathlonie w Kontiolahti”- powiedział Francuz gazecie L’Equipe.

Takie poświecenie oznacza , ze będzie bardzo mało prawdopodobne, aby Martin Fourcade obronił Puchar Świata w biathlonie. „Puchar Świata zdobyłem już 3 razy więc to nie jest teraz najważniejsze.  Aby mieć szanse na sukces w Mistrzostwach Świata musze  skupić się na jednej rzeczy, a nie startować we wszystkich rozgrywkach”.

 

Martin Fourcade może być jeszcze bardzo silnym punktem sztafety francuskiej, która już w minionym sezonie pokazała, ze jest w stanie osiągać dobre rezultaty sięgając m.in. po brązowy medal w Sochi. Skład: Duvillard, Gaillard, Manificat oraz Fourcade może  naprawdę pokusić się o niespodziankę  w Falun. Marten twierdzi, że bardziej skupia się na biegu na 15km stylem dowolnym, jednak medalem w sztafecie by nie pogardził.

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl