Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karolina Trzaska, Tomasz Jurczak i Natalia Surdyka wystartują w biathlonie

Biathlon -> Biathlon artykuły

2014-07-25

Trójka wychowanków klubu MUKN Pod Stróżą Miszkowice zmienia dyscyplinę sportu. Wychowankowie trenera Artura Bodzka nadchodzący sezon rozpoczną jako biathloniści .

 

Tomasz Jurczak i Karolina Trzaska ( na zdjęciu, OOM 2014)  znaleźli się w nowo utworzonej w tym roku kadrze B w biegach narciarskich. Mimo wszystko zdecydowali się zmienić dyscyplinę właśnie na biathlon.

Trener klubowy całej trójki Artur Bodzek powiedział naszej redakcji - przy braku możliwości kontynuowania kariery w biegach narciarskich cieszę się że dalej są w sporcie i to zbliżonym do biegów.

 

Przypomnijmy, że cała trójka to medaliści Olimpiad Młodzieży w biegach narciarskich. Zawodnicy nie są oczywiście wyjatkiem, rok w rok zdarzają się "transfery" do biathlonu, jednak przejście trójki dobrze zapowiadających się biegaczy to rzadkość.

 

Tomasz Jurczak i Natalia Surdyka zdążyli już wystartować w letnich Mistrzostwach Polski w biathlonie rozgrywanych pod koniec czerwca w Czarnym Borze reprezentując klub AZS AWF Wrocław. Tomasz Jurczak osiągnął szósty czas biegu w kategorii juniorów, jednak 15 (na 20) pudeł na strzelnicy nie dało szans na miejsce w czołówce. Miejmy nadzieję, że do zimy zawodnicy poprawią strzelanie.

 

/KaCe/

Komentarze - 3

Nitro

Opublikowano: 2014-07-25 11:47:55

Bardzo dobra decyzja zawodników. Wreszcie zadbali o swoją przyszłość. Zaraz znajdą się w kadrach młodzieżowych co pozwoli im osiągać super wyniki. O to chodzi!

narciarz

Opublikowano: 2014-07-25 19:23:15

BARDZO dobra decyzja ,biegi padają za zgodą PZN, ale TAJNER i spółka sazadowoleni że mają SKOki.

zawodnik

Opublikowano: 2014-07-26 16:54:29

Świetna decyzja, życze zawodnikom aby udało im sie coś osiągnąć, z tego co wiem w biathlonie są możliwości aby sie wybić i co najważniejsze niema żadnych przekrętów i układów do których jesteśmy przyzwyczajeni w PZN. Dobrze że dalej próbują a nie kończą przygode ze sportem po liceum tak jak większość zawodników w naszym kraju.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl