Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar IBU w Dusznikach: Graf i Trusova triumfują, Polacy kiepsko

Biathlon -> Biathlon artykuły

2015-01-09

Zwycięstwem Floriana Grafa i Iriny Trusovej zakończyła się rywalizacja w sprincie podczas rozgrywanego w Dusznikach Zdroju biathlonowego Pucharu IBU. Polacy lokalnej publiczności niestety nie ucieszyli.

 

Graf jako jedyny z czołówki zawodów nie popełnił błędu na strzelnicy. Dzięki celnemu oku wypracował sobie znaczącą przewagę na drugim Rosjaninem Aleksiejem Slepovem, który na metę wbiegł ze stratą 27,3 sekundy. Podium uzupełnił jego rodak Matwiej Eliseev. Obaj przedstawiciele Sbornej dwukrotnie pokonać musieli karną rundę, co dzięki niezłej formie Niemca nie pozwoliło im na walkę o najwyższą lokatę.

 

Słabo przed własną publicznością zaprezentowali się reprezentanci Polski. Rywalizujący w czwartek w zawodach Pucharu Świata w Oberhofie Łukasz Szczurek nie błyszczał na strzelnicy (3 pudła), a w połączeniu z nie najlepszą formą biegową pozwoliło mu to na zajęcie jedynie 40. pozycji. Do Grafa stracił 2 minuty i 49 sekund. Drugim najlepszym biało-czerwonym był Mateusz Janik (52. pozycja), kolejni Polacy na mecie to Tomasz Jakieła (64.), 76. Rafał Penar, 79. Karol Cymerman i 80. Grzegorz Jakubowicz. Lista startowa obfitowała w egzotyczne nazwiska i narodowości – metę na Jamrozowej Polanie przekroczyli m.in. reprezentanci Macedonii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Argentyny czy Węgier.

 

Nieco tylko lepiej spisały się startujące wcześniej kobiety. Najlepsza na mecie była w naszej ekipie siostra medalistki MŚ z Novego Mesta Patrycja Hojnisz, która z czterema karnymi rundami uplasowała się na 37. pozycji. Była jedyną punktującą Polką – przypomnijmy, że w Pucharze IBU oczka do klasyfikacji generalnej zdobywa czterdziestu najlepszych zawodników. Dziesięć lokat niżej zakończyła swój start Anna Mąka (trzy karne rundy), 69. bieg zakończyła pudłująca aż pięciokrotnie Karolina Batożyńska.

 

Hojnisz do zwycięskiej Iriny Trusovej straciła aż 3 minuty i 8 sekund. Rosjanka była bezbłędna na strzelnicy i szybka na trasie, więc nie miała większych problemów z pokonaniem dwóch rodaczek: Anny Nikuliny i Yekateriny Yurlovej. Występ poniżej oczekiwań zaliczyła na Jamrozowej Polanie Niemka Miriam Goessner. Szukająca dawnej formy medalistka olimpijska z Vancouver czterokrotnie nie trafiała w czarne okręgi i na metę wpadła z ponad półtoraminutową stratą.


WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

- To były udane zawody i odbyły się w niezłych warunkach. Liczymy jutro na powtórkę - mówi krótko członek komitetu organizacyjnego Janusz Rajzer. Jak przyznał, pracy było wiele, nie do końca poznał jeszcze wyniki.

 

Jutro powtórzenie piątkowych konkurencji. Z powodu nie najgrubszej pokrywy śnieżnej udało się przygotować tylko 2,5 kilometra trasy. Nie będą to jednak zawody identyczne, jak te dzisiejsze. Na starcie zobaczymy bowiem czołowe reprezentantki Polski: Magdalenę Gwizdoń, Krystynę Guzik i Weronikę Nowakowską-Ziemniak. Początek zmagań o godz. 10.

 

MCh

Komentarze - 1

kibic

Opublikowano: 2015-01-09 22:47:44

Patrycja Hojnisz jest siostra Moniki Honisz, ktora to zdobyla medal MS w Novym Mescie. Tak tylko dla sprostowania :) wszystkim zawodnikom gratuluje!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl