Uniwersjada 2015: W Biathlonie bez medalu, sprinty wygrywają Paulina Fialkowa i Jaroslav Iwanow

Biathlon -> Biathlon artykuły

2015-01-27

W Osrblie, gdzie rywalizują o medale Uniwersjady biathloniści, rozdano dzisiaj dwa komplety krążków za sprinty kobiet na dystansie 7,5 kilometra i mężczyzn na 10 kilometrów. Zwyciężyli Słowaczka Paulina Fialkowa i Rosjanin Jaroslav Iwanow.

Do południa na dystansie 10 kilometrów z dwoma strzelaniami po jednym w pozycji leżącej i stojącej rywalizowali panowie. Całe podium zajęli reprezentanci Rosji, wygrała Iwanow (zero an strzelnicy), przed Maksimem Burtasowem (1k) i Jurijem Szopinem (2k). Najlepszy z naszych reprezentantów Aleksander Piech zajął 29 miejsce (1k).

Panie walczyły o medale na dystansie 7,5 kilometra także dwukrotnie strzelając. Czołówka tego biegu przypomina listę wyników zawodów tzw KDL-i, starsi może pamiętają, ale w zamierzchłych mrocznych czasach socjalizmu był taki twór, a nazywał się Mistrzostwa Krajów Demokracji Ludowej (Kadeele). Dodam, że w pierwszej 20-stce stawki sa tylko dwie zawodniczki spoza byłego "obozu" na 17 miejscu Francuzka i na 20 Finka. Ale dość historii - nas najbardziej interesuje występ naszych pań. Najwyżej sklasyfikowana z naszych zawodniczek jest Patrycja Hojnisz (foto), która z trzema pudłami na strzelnicy zajęła 16 miejsce. Ania Mąka to lokata nr. 19 (2k), a pozostałe nasze dwie panie Karolina Batożyńska i Katarzyna Wołoszyn zgodnie zajęły miejsca 38 i 39 (po 2k).