Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trzecie złoto Moniki Hojnisz w letnich biathlonowych Mistrzostwach Polski [AKTUALIZACJA+WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2015-06-30

Trzeci dzień letnich Mistrzostw Polski w biathlonie to biegi ze startu wspólnego. Swój trzeci złoty medal w zawodach rozgrywanych na Kirach w Kościelisku wywalczyła Monika Hojnisz z AZS AWF Katowice.

 

Hojnisz w rozegranym rano biegu na 5 kilometrów nie dała szans rywalkom, jej przewaga nad drugą na mecie Krystyną Guzik (także katowicki AZS) wyniosła 47 sekund. Bez medalu tym razem ukończyła konkurencję Weronika Nowakowska Ziemniak, która aż ośmiokrotnie myliła się na strzelnicy co dało jej piąte miejsce.

Trzecie miejsce i brązowy dla weteranki polskiego kobiecego biathlonu Magdaleny Gwizdoń, czwarte miejsce wywalczyła Anna Mąka, a pierwszą szóstkę zamknęła Beata Lassak, zdobywając jednocześnie trzeci złoty medal w klasyfikacji juniorek.

WYNIKI dzisiejszych mass startów

 

Tytuł Mistrza Polski seniorów w biegu masowym zdobył tym razem biathlonista Grzegorz Guzik z BLKS Żywiec. Nie śledzącym na co dzień naszego biathlonu należy się wytłumaczenie. Otóż dzisiajszy srebrny, (oraz dwukrotnie złoty w biegu indywidualnym i sprincie) medalista Dawid Malina reprezentujący KS Ryfama Rybnik na co dzień jest lekkoatletą. Dawid studiuje na krakowskiej AGH i startując w Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentował właśnie barwy tej uczelni. Dzisiaj na strzelnicy zaliczył aż dziewięć niecelnych strzałów, co przy trzech pudłach Guzika było już nie do nadrobienia. Czyli lekkaatletyka dwa, biathlon jeden.

Medal brązowy zdobył Krzysztof Pływaczyk z BKS WP Kościelisko.

 

W kategorii juniorów dwa medale MP zdobyli zawodnicy AZS AWF Wrocław, wygrał Mateusz Janik przed Bartłomiejem Filipem. Brąz dla zawodnika gospodarzy Tomasza Jakieły z BKS WP Kościelisko.

O trzykrotnie złotej Mistrzyni Polski Juniorek pisaliśmy powyżej, zakoczeniem dnia jest srebrny medal Karoliny Trzaski z AZS AWF Wrocław. Karolina jeszcze w ubiegłym sezonie startowała w biegach narciarskich. Brąz wywalczyła Paulina Krzyżak z MKS Duszniki Zdrój.

 

WYNIKI z wczorajszych sprintów

 

/KaCe/

foto. biathlon.pl

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl