Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlonistka Bielecka już wygrywa medale

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-07-05

Srebro mistrzostw Polski – to pierwszy sukces Dominiki Bieleckiej po dołożeniu karabinu do ekwipunku startowego.

 

Trochę w cieniu awantury, jaka rozpętała się w środowisku po wywiadzie Krystyny Guzik, ale od początku do końca bez kłopotów organizacyjnych. I na wysokim poziomie. W Czarnym Borze na Dolnym Śląsku rozegrano mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Mimo że na co dzień dyscypliny tej jest w Skipolu niewiele, to po zakończonych 4 lipca zawodach okazja nadarzyła się ku temu wyborna.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, biegaczka narciarska, mistrzyni kraju w sprincie z 2015 roku i (niedoszła) członkini młodzieżowej kadry PZN w biegach na sezon 2016/17 Dominika Bielecka od tego lata przygotowuje się do startów w biathlonie. Za namową Tomasza Sikory 22-latka w połowie maja pojawiła się na zgrupowaniu PZBiath w Cetniewie, skąd pojechała w Bydgoszczy, gdzie rozpoczęła trening strzelecki.

 

- Jest to bardzo wartościowa zawodniczka. Mam nadzieję, że moje przewidywania wobec niej się sprawdzą i będzie to strzał w dziesiątkę – oceniał na łamach serwisu biathlon.pl wicemistrz olimpijski z Turynu. Jego trenerski nos okazał się sprawny, bo Bielecka po niespełna dwóch miesiącach szkolenia w nowych realiach stanęła na podium letnich MP.

 

W Czarnym Borze najszybszą sprinterką okazała się reprezentująca AZS-AWF Katowice Monika Hojnisz, która pokonała Bielecką aż o 46 s. Młoda stażem Dominika zaliczyła aż cztery pudła na dziesięć prób, a mimo to uzyskała lepszy czas od Kamili Żuk (brąz, 3 pudła) i doświadczonej Magdaleny Gwizdoń (2 niecelne strzały).

 

 

Utalentowana reprezentantka Ski Teamu Wodzisław Śląski w rozmowie ze Skipolem mówiła w maju, że to od postępów w strzelaniu zależeć będzie w dużej mierze jej biathlonowa przyszłość. Chociaż 4 pudła to nie najlepszy wynik, w przypadku Bieleckiej póki co należy mówić o sześciu powtórzeniach celnych. A to po tak krótkim treningu musi robić wrażenie. Wcześniej w biegu na 6 km Dominika była 4. z 11 pudłami na 20 strzałów, a startu masowego nie ukończyła.

 

Z dziennikarskiego obowiązku dodajemy, że najszybszym sprinterem okazał się Marcin Piasecki (AZS AWF Katowice). Jego klubowa koleżanka Hojnisz wygrała wszystkie trzy konkurencje.

 

Przypomnijmy, że Bielecka nie jest jedyną biegaczką, która po tej zimie zmieniła dyscyplinę. Biathlon wybrała też Niemka Denise Herrmann.

 

PEŁNE WYNIKI Z MP W BIATHLONIE LETNIM 2016 NA STRONIE ORGANIZATORA

 

MCh

fot. Facebook/Polski Związek Biathlonu

 

Komentarze - 1

Czesław

Opublikowano: 2016-07-07 11:21:46

Brawo dla Dominiki. Wyniki świetne. Jak poprawi strzelanie będzie świetnie, czego jej życzę !!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl