Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Melafiru i Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Czarnym Borze [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-09-26

W dniach 23-24 września odbyły się mistrzostwa młodzików w biathlonie i Puchar Melafiru w Czarnym Borze. Pierwszego dnia rywalizowali tylko młodzicy i w biegach indywidulanych.

 

W rywalizacji chłopców (rocznik 2000-2003) ze świetnej strony zaprezentował się Mateusz Gierczyk który zwyciężył również drugiego dnia, wyprzedził on Marcina Zawół z Karkonoszy Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba a na trzeciej pozycji uplasował się reprezentant czarnoborskiego klubu Kacper Rutkowski.

W młodziczkach najlepsza była Fryczyńska Sandra, która do dobrego biegu dołożyła jeszcze najlepsze strzelanie w całej stawce. Srebro dla Moniki Wyszyńskiej z MKS Duszniki Zdrój, a brąz dla jej klubowej koleżanki Mielcarek Karoliny.

 

Drugi dzień to starty w biegach sprinterskich. W kategorii młodzików zwyciężył wyżej wspomniany Mateusz Gierczyk, przed Dobrzyńskim Erykiem z MKS Karkonosze Jelenia Góra, a na trzeciej pozycji uplasował się młodszy z braci Janików. Wojciech srebro przegrał o niecałe 2 sekundy.

W kategorii dziewcząt (rocznik 2000-2003) zawodniczki powymieniały się miejscami z dnia poprzedniego. Zwyciężyła brązowa medalistka poprzedniego dnia Mielcarek Karolina, druga była Fryczyńska Sandra, a trzecia Wyszyńska Monika.

WYNIKI BIEG INDYWIDUALNY

WYNIKI  BIEG MASOWY

WYNIKI SPRINTY

 

W starszej kategorii, juniorów młodszych zwyciężył Leszczyński Norbert z MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój, srebro dla Żebrowskiego Artura z PKO Harpagan Gdańsk/ SMS Szklarska Poręba, a brąz dla najlepiej strzelającego w całej stawce Kacpra Bergańskiego z MKS Karkonosze Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba.

W kategorii juniorek młodszych, pierwsze trzy miejsca dla zawodniczek MKS Karkonosze Jelenia Góra. Zwyciężyła Marcelina Badacz, drugie miejsce dla jej klubowej koleżanki Klaudii Szpak, a podium uzupełniła Wojnar Milena.

W najstarszej kategorii tego dnia czyli juniora zwyciężył Szczepaniak Robert, który pomylił się tylko raz na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Tomasz Jurczak, który świetnie biegł, lecz siedem karnych rund uniemożliwiło mu zwycięstwo. Najniższy stopień podium uzupełnił Karol Turek z AZS AWF Wrocław.

Dwie karne rundy nie przeszkodziły w zwycięstwie Karolinie Trzasce z AZS AWF Wrocław, która do dobrego strzelania dorzuciła jeszcze bardzo dobry bieg. Miejsce drugie dla Natalii Gruchały z Karkonoszy, a brąz dla  Olgi Fischer również z Karkonoszy.

 

biathlon

 

Po biegach sprinterskich, odbyły się „super sprinty” w których uczestniczyli najlepsi zawodnicy sprintu ze wszystkich kategorii. Zabawa połączona z rywalizacją była przednia gdyż, zawodnicy musieli uporać się z adrenaliną  na strzelnicy gdyż start był wspólny, z krótkim dystansem, oraz z dużą ilością fanów wokół stadionu. Na każdym strzelaniu można było wykorzystać osiem pocisków aby „zamknąć” wszystkie tarcze. Gdy nie wystarczyło naboi a tarcza nie była na tzw „zero” trzeba było opuścić trasę.

Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Przemysław Pancerz, zawodnik miejscowego klubu był bliski opuszczenia trasy ale nie stracił zimnej krwi i posłał 15 celnych strzałów. Sam zawodnik po starcie  przyznał że lubi tego typu rywalizację, gdyż przygotowuje ona do stresu podczas ważniejszych startów w zimie. A tego typu pokazowe zawody wyzwalają większą adrenalinę z którą trzeba się uporać.

 

biathlon

Na zdjęciu Tomasz Jurczak, medalista Olimpiady Młodzieży w ..biegach narciarskich

 

Wśród kobiet do ostatniego strzelania, była duża rywalizacja, lecz najlepszą skutecznością na strzelnicy może pochwalić się Olga Fischer, która troszeczkę wolniej pobiegła ale za to mogła cieszyć się lepszą skutecznością na strzelnicy i wygrać całą rywalizację.

 

Weekend w Czarnym Borze zgromadził wielu miejscowych kibiców, którzy mogli spróbować swoich sił w turnieju dla najlepszego strzelca amatora. Atmosfera była bardzo przyjemna i po raz kolejny Gmina Czarny Bór oraz miejscowi działacze stanęli na wysokości zadania i stworzyli sportowe święto.

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 1

zainteresowany

Opublikowano: 2016-09-27 07:58:48

Rzeczywiście, jak zwykle w Czarnym Borze fajne zawody. Szkoda, że w opisie nie zwrócono uwagi na rewelacyjny czas zawodniczki, która zajęła 9 miejsce w biegu indywidualnym, w I-szym dniu zawodów.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl