Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gdzie trenują biathloniści, ostatnie dni przed startem

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-11-05

Ostatnie przygotowania do sezonu trwają. Jedni przygotowują się w Norwegii, inni w Szwecji, a niektórzy wybierają niemiecki Oberhof. I choć w różnych miejscach, to z jednym celem- przygotować się jak najlepiej do sezonu.

 

Dombas, to właśnie w tej norweskiej miejscowości przez najbliższe dni trenować będzie kadra A. Część zawodników wystartuje w najbliższy weekend w zawodach otwarcia sezonu w Sjusjoen. Następnie część z nich 17 listopada wróci do Polski, aby przygotować się do startu w Pucharze Świata, a część zostanie w Norwegii, aby wziąć udział w zawodach IBU, które odbędą się w Beitostolen.

 

Krystyna Guzik, która podjęła współpracę z austriacką trenerką Sandrą Flunger przygotowuje się w Szwecji. Również tą samą miejscowość wybrała Magdalena Gwizdoń wraz z trenerem Panitkinem.

 

Swoje treningi na wysokości ma również kadra młodzieżowa, która właśnie wróciła z Ramsau. Grupa Nadii Biełowej również nie próżnuje w zgrupowaniach i już 10 listopada wyjeżdża do Oberhofu, gdzie spędzi 10 dni.

 

Również do niemieckiego tunelu wybierają się zawodnicy AZS AWF Wrocław i Katowice, którzy zameldują się tam 13 listopada, a stamtąd udadzą się do Livigno gdzie spędzą kolejne godziny na nartach.

 

Włochy to również plan dolnośląskiego klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, który odbył krótką konsultacje w zachodniej części Europy (Oberhof-Niemcy), aby wejść na „świeży” śnieg już na pełnych obrotach.

 

Zawodnicy zgodnie przyznają, że trenowanie bezpośrednio przed sezonem zimowym jest dla nich bardzo motywujące, a treningi na nartach to zwieńczenie ich ciężkiej pracy w sezonie przygotowawczym. W końcu biathlon to dyscyplina zimowa.

 

Przypomnijmy, że inauguracja Pucharu Świata nastąpi 27 listopada w Ostersund.

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl