Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlonowa reprezentacja Polski na inauguracje Pucharu Świata w Ostersund

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-11-24

Już w ten weekend startuje biathlonowy Puchar Świata. W szwedzkimOestersund zobaczymy oczywiście na starcie naszą pierwszą reprezentację. Wcześniej, bo już jutro w Beitostoelen (NOR) odbędą się pierwsze zawody Pucharu IBU, także z udziałem naszych zawodniczek i zawodników. Trzymamy kciuki.

 

Skład siódemki reprezentantów na pierwsze zawody pucharu Świata był znany wcześniej. Dołączyła do nich po ostatnich zawodach w Sjusjoen Kamila Żuk, która zaliczyła swój najlepszy wynik w karierze. W Ostersund wystartują również Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj. Wśród mężczyzn reprezentować nas będą Grzegorz Guzik, Mateusz Janik oraz Rafał Penar.

Reprezentacja Polski wróciła  ze zgrupowania w Norwegii, spędziła w Polsce cztery dni a później wyleciała do Szwecji, aby 27 listopada zainaugurować  Puchar Świata.

 

Do Anny Mąki oraz Dominik Bieleckiej startujących w Pucharze IBU, dołącza Karolina Piton, oraz trzech mężczyzn Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza -  Kubiniec oraz Tomasz Zięba. Pierwsze zawody to starty czysto sprinterskie, gdyż w piątek i sobotę odbędą się sprinty a w niedzielę zaplanowane są sztafety mieszana oraz supermiksty.

Po zawodach IBU  czeka nas wisienka na torcie czyli start Pucharu Świata.

 

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl