Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlonowe biegi sprinterskie na otwarcie sezonu. Karolina Pitoń 15. w Pucharze IBU

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-11-25

W norweskim Beitostoelen rozegrano dzisiaj pierwsze zawody z cyklu IBU CUP, dzisiaj zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w biathlonowych sprintach.

 

Na dystansie 10 km wśród mężczyzn najlepszy okazał się być Norweg Vetle Sjastad Christiansen, który spisał się najlepiej na strzelnicy nie notując żadnej karnej rundy. Drugi ze stratą ponad 16 sekund do Norwega był Niemiec Roman Rees. Na najniższym stopniu podium stanął rodak zwycięzcy Vegard Gjermundshaug, która pudłował aż 3-krotnie na strzelnicy.

Najlepszy z Polaków był Łukasz Szczurek, który z sześcioma karnymi rundami zajął 43 miejsce. Andrzej Nędza- Kubiniec oraz Tomasz Zięba zajęli kolejno 76 i 80 miejsce.

 

Dużo ciekawiej było w biegu kobiet, ponieważ zwyciężyła Denise Herman ( na zdjęciu), była biegaczka, teraz biathlonistka popisała się znakomitym biegiem. Bardzo rzadko się zdarza, aby zwyciężyć z sześcioma karnymi rundami. Herman uzyskała bezapelacyjnie najlepszy czas biegu, wyprzedzając drugą  Dzinara Alimbekawa, o ponad 5 sekund, zaznaczając, iż biegła tylko jedną karną rundę. Trzecie miejsce zajęła  Jekaterina Głazyrina z Rosji.

Bardzo dobrze do połowy dystansu spisywały się Polki. Dominika Bielecka, Anna Mąka oraz Karolina Pitoń zajmowały kolejno szóste, ósme i dziewiąte miejsce. Jednak strzelanie w pozycji stojąc przyniosło już karne rundy i zawodniczki musiały pożegnać się z pierwszą dziesiątką. Najlepiej z reprezentantek Polski zakończyła Karolina Pitoń, która zajęła 15 miejsce. 27 Była Dominika Bielecka a Anna Mąka zajęła czterdzieste miejsce.

Jutro odbędą się znowu biegi sprinterskie a za dwa dni sztafety mieszane oraz super miksty.

 

Wyniki na stronie biathlonresults.com TUTAJ

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl