Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Monika Hojnisz 17 w Pucharze Świata, Anna Mąka 5 w Pucharze IBU

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-12-16

Dzisiaj biathloniści i biathlonistki rywalizowali w zawodach Pucharu Świata w Novem Meste na Morawie (CZE) i Pucharu IBU w Obertilliach (GER). Jak wypadli nasi reprezentanci o tym poniżej.

 

W Pucharze Świata odbyły się dziś biegi sprinterskie. Najlepsza z Polek okazała się być Monika Hojnisz, która uplasowała się na siedemnastej pozycji. Krystyna Guzik byłą 42 z jedną karną rundą, Magdalena Gwizdoń 49 z dwoma pudłami. Kamila Żuk z trzema pomyłkami na strzelnicy uplasowała się na 85 pozycji, a Kinga Mitoraj zajęła 91 miejsce z czterema pudłami. Najlepsza w dzisiejszym sprincie okazała się być niespodziewanie Tatiana Akimowa, która przy bezbłędnym strzelaniu bardzo dobrze biegła. Drugie miejsce zajęła francuska Anais Chavalier, a trzecie miejsce podium wywalczyła amerykana Susan Dunklee.

WYNIKI

 

 

W dniu dzisiejszym obyły się jeszcze zawody IBU W Obertilliach. Najlepiej w biegu indywidulanym poradziła sobie Anna Mąka, która zajęła 5 pozycje nie myląc się na strzelnicy. Dzisiejszy wynik polki jest jej najlepszym rezultatem w karierze. 38 Miejsce zajęła Dominika Bielecka, a sześciokrotnie myląca się na strzelnicy Karolina Pitoń 51. Wygrała Karolin Horhler z Niemiec.

WYNIKI

 

 

Zarówno jak w Pucharze Świata dominują francuzi, podobnie jest w pucharze IBU. Dzisiejszym zwycięzcą okazał się być francuz Antonin Guigonnat, który mylił się tylko raz na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Jurij Szopin z Rosji, a trzecie Florian Graf z Niemiec.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Łukasz Szczurek, który zajął 36 miejsce dwukrotnie pudłując. Tomasz Zięba, również mylił się dwa razy i skalsyfikowany został na 59 miejscu. Natomiast Mateusz Janik spudłował pięćdziesiąt procent strzałów i zajął 71 lokatę.

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

foto.PZBiath

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl