Bieg Piastów: Jakub Psenicka i Emilia Romanowicz najlepsi na 25 km, 16 km wygrywają Krzysztof Małkiński i Klaudia Kołodziej

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2017-03-05

Czech Jakub Psenicka, a wśród kobiet Emilia Romanowicz wygrywają 25 km techniką klasyczną w ramach 41. Biegu Piastów. Na 16 km klasykiem triumfowali Krzysztof Małkiński i Klaudia Kołodziej.

Jakub Psenicka, który wczoraj zajął drugie miejsce w biegu głównym 41. Biegu Piastów, wygrał dzisiejszy bieg na dystansie o połowę krótszym. Czech na pokonanie 25 kilometrów potrzebował 1:10:26. 40 sekund później linię mety przekroczył Martin Svarc z Czech, a tuż za nim linię mety minął Dan Slechta uzupełniając kolejne czeskie podium w Biegu Piastów.

Na czwartym miejscu uplasował się Jakob Walther z Niemiec, piąty był jego rodak Toni Escher z Niemiec, a szóste miejsce zajął Czech Jiri Harcuba.

Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Michałek (Team Nabiegowkach.pl), który bieg ukończył na 7. miejscu. Na 8. miejscu finiszował Michał Skowron (MKS Karkonosze), a kolejnym z Polaków był 11. Jakub Mroziński (Start-Ski).

Wśród kobiet triumfowała Emilia Romanowicz (na zdjęciu), zajmując 39. miejsce open, drugie miejsce zajęła Czeszka Lenka Blazkova, a trzecia była Anna Gałek (Enervit Yoko Team).

Zawodnicy skipol.pl TEAM-u Daniel Żamojtuk i Robert Sadowski uplasowali się na 32. i 34. miejscu, gratulacje!

WYNIKI 25 KM

Drugi z dzisiejszych biegów rozgrywany na dystansie 16 km wygrali Krzystof Małkiński i Klaudia Kołodziej. Pełne wyniki opublikujemy po poprawieniu ich przez firmę odpowiedzialną za pomiar czasu.

Jedno wiemy na pewno, drugie miejsce wśród kobiet, kilka sekund za Klaudią zajęła Marcelina Wojtyła zawodniczka MKS Istebna/skipol.pl TEAM.

Jak z pewnością czujni obserwatorzy zauważyli wyniki biegu na 16km zmieniały sie jak w kalejdoskopie. Wszystko, przez zamieszanie na starcie biegu, gdzie conajmniej dwójka zawodników zmieniła sektory. Oskar Wysocki i Klaudia Kołodziej zostali przesunięci do pierwszego sektora, a czas mieli liczony z swoich pierwotnych miejsc startu. Z pewnością Klaudia Kołodziej, nie będzie druga OPEN, jak jeszcze teraz jest na wynikach, będzie w granicach 9-10 pozycji.

Step by step będziemy prostować poszczególne nieścisłości.