Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pancerniacy rządzą w sztafetach – Mistrzostwa Wojska Polskiego – dzień II [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2018-02-09

W ramach drugiego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Wojska Polskiego w narciarstwie biegowym, w Jakuszycach rozegrano sztafetę 3 x 2,5 km stylem dowolnym. Niespodzianki nie było – podwójne zwycięstwo zanotował mocny zespół 11. Dywizji Kawalerii Pancernej.

 

Zgodnie z regulaminem zawodów, kolejność zawodników w danej sztafecie była dowolna i należało ją zgłosić dzień przed biegiem.

Stąd pierwsza zmiana nie dała jeszcze pełnego obrazu rywalizacji. Swoją sztafetę jako pierwszy przyprowadził do strefy zmian Piotr Habrat z Sił Powietrznych. Ale w faworyzowanych ekipach 11. DKPanc na początku biegły panie.

Druga zmiana to popis Krzysztofa Pływaczyka, który nie dość, że odrobił na niej ok. półtorej minuty straty do Sił Powietrznych, to jeszcze wyprowadził swój zespół na ponad minutowe prowadzenie.

Biegnący na trzeciej zmianie Rafał Walicki nie mógł już tej przewagi roztrwonić, dołożył jeszcze do niej kilkanaście sekund i pewnie przyprowadził sztafetę na pierwszym miejscu.

 

Dodajmy, że Iwona Iwaniec, Krzysztof Pływaczyk, Rafał Walicki (na zdjęciu głównym) wygrywają na tej imprezie wszystko –w czwartek zdobyli złote medale w biegach sprinterskich.

 

Podium uzupełnili – druga drużyna 11. DKPanc oraz pierwszy zespół Sił Powietrznych.

 

WYNIKI SZTAFETY

 

W sobotę zakończenie Mistrzostw – żołnierze wystartują w biegu otwartym na 15 km, czyli Enervit Classic.

 

W klasyfikacji drużynowej pod dwóch dniach prowadzi 11. Dywizja Kawalerii Pancernej – 195 punktów, przed Siłami Powietrznymi – 167 punktów, Marynarką Wojenną – 121 punktów i 33. Bazą Lotnictwa Transportowego – 99 punktów.

 

Fot. 33. BLTr

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl