XXXV BIEG PIASTÓW DLA NOVOTNEGO, MICHAŁEK 2.

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2011-03-05

Czech Viktor Novotny triumfował na dystansie 50km stylem klasycznym XXXV Biegu Piastów, Mariusz Michałek zajął trzecie miejsce.Reprezentant Czech, któremu pokonanie 50km trasy zajęło 2h 16min 21sek po pasjonującym finiszu pokonał naszego zawodnika o zaledwie 1sek.Mariusz Michałek został tym samym Mistrzem Polski w biegach długich.Na trzecim miejscu, ze stratą 1min 7sek, bieg ukończył kolejny zawodnik z Czech Radek Sretr.Na miejscu 4 uplasował się Polak Sebastian Gazurek, zostając wicemistrzem Polski.Na 5 i 6 miejscu uplasowali się Czesi Jan Krska i Martin Mikus.7 klasyfikacji generalnej, a 3 w Mistrzostwach Polski był Marcin Rzeszótko.Najlepszą kobietą na 50km była Martina Chrastkova, 19 w kategorii OPEN. Jej rezultat to 2h 31min 41sek.Drugie miejsce dla Klary Moravcovej, a trzecie Heleny Erbenovej, wszystkie Czechy.Najlepszą Polką okazała się Martyna Galewicz, która uległa tylko 4 Czeszkom.W biegu na 26km pierwsze 3 miejsca zajęli reprezentanci Czech. Triumfował Jiri Rocarek. Jego rezultat to 1h 18min 43sek.Jako drugi 25sek po zwycięzcy finiszował Pavel Ondrasek, a trzeci był Jan Hasek.Najlepszy z Polaków Arkadiusz Ogorzałek został sklasyfikowany na 4 miejscu.Wśród kobiet najlepsza była również zawodniczka zza południowej granicy Adela Boudikova Jej rezultat to 1h 31min 29sek - 11 wśród mężczyzn.Natomiast Mistrzynią Polski w biegach długodystansowych została Anna Staręga, która finiszowała za Czeszką.Miejsce trzecie oraz srebro MP wywalczyła Aleksandra Prekurat. Brąz dla Emilii Romanowicz.Wyniki w załączniku