Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Przywitaliśmy Nowy Rok na nartach w Jakuszycach

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2015-01-01

Mariusz Dziadkowiec Michoń oraz Paulina Szopińska wygrali Bieg Sylwestrowy na Polanie Jakuszyckiej. Wystartowało w nim ponad 130 osób. To jedyny taki bieg w Polsce - zaczyna się w starym roku, a kończy już w nowym.

 

Mariusz Dziadkowiec Michoń z Miłkowa, od początku był na prowadzeniu i regularnie powiększał przewagę nad rywalami, by do mety dobiec z przewagą 3,26 min. nad drugim na mecie Tomasem Cadą. Czech z Teplic nad Metuji to ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Sylwestrowego. Trzeci był Artur Mazurek z Czarnego Boru.


U pań od początku o zwycięstwo walczyły dwie koleżanki z teamu Start Ski: Paulina Szopińska i Ewa Szmel. Ostatecznie Paulina wyprzedziła Ewę o 22 sekundy. Trzecia była Olga Tanasheva.

 

Co ciekawe na starcie zameldowały się 132 osoby, a na mecie zaledwie 113... Jak udało nam się ustalić - duża grupa zawodników zajęła się bowiem świętowaniem Nowego Roku i zapomniała, że bierze udział w zawodach;)


Po biegu wszyscy zameldowali się przy ognisku i przy pieczonych kiełbaskach analizowali zawody, przeprowadzone po trasach wokół Polany Jakuszyckiej.

 

Dodajmy jeszcze z obowiązku, że zawodnicy rywalizowali stylem klasycznym, a dystans wyniósł ok. 7 km (3 pętle po 2,4 km).

 

Całość dokumentował nasz kolega redakcyjny Kuba Mroziński. A więc wkrótce spodziewajcie się filmu z Biegu Sylwestrowego.

 

WYNIKI TUTAJ

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl