Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Piastów: Polskie i czeskie zwycięstwa w biegu na 30 kilometrów łyżwą, Andrzej Pradziad piąty! [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2017-03-03

Tegoroczny pierwszy dzień weekendu z Biegiem Piastów rozpoczął się od rywalizacji na 30 kilometrów stylem dowolnym. U Pań triumf odniosła Róża Łyjak ze Szklarskiej Poręby, a u panów najlepszy okazał się reprezentant Czech, Dusan Kozisek z Liberca.

 

Punktualnie o 10.00 miłośnicy biegów narciarskich w wydaniu praktycznym wystartowali na trasę 30 kilometrów techniką dowolną. Ostatecznie wśród Pań najlepszy czas uzyskała Polka, Róża Łyjak ze Szklarskiej Poręby. Zawodniczka Michoń Ski Team MKS Karkonosze przewidziany na dziś dystans 30 km łyżwą pokonała w czasie jednej godziny 35 minut i 12 sekund. Ta sama zawodniczka osiągnęła także pierwszy rezultat w kategorii K-20. Podium uzupełniły Czeszki: druga Sarka Vojtkova ze stratą niespełna 2 minut do Polki, broniąca barw Silvini Madsus Team, oraz trzecia Lucie Januskova. Jej strata wyniosłą już ponad 6 minut. Tym samym wszystkie zawodniczki z podium wygrały w poszczególnych kategoriach wiekowych: Róża Łyjak w K-20, Sarka Vojtkova w K-40, a Lucie Januskova w K-30. O niedosycie może z pewnością mówić Anna Gałek, której do podium zabrakło… 6 sekund.

 

U mężczyzn na podium wspiął się tylko jeden Polak, i to na najniższy stopień, który należał dziś do Tomasza Jurczaka z Lubawki. Do zwycięstwa zabrakła mu minuta, a to wywalczył reprezentant naszych południowych sąsiadów, Dusana Koziska z Dukli Liberec, który okazał się także najlepszy w kategorii 30-latków. Drugie miejsce dla Niemca – Toniego Eschera, który trasę 30 kilometrów pokonał w zaledwie 4 sekundy dłuższym czasie od lidera, któremu zajęło to 1 godzinę 18 minut i 45 sekund.

 

W czołowej dziesiątce panów nie zabrakło znanych nazwisk, a także osób związanych ze Skipolem. 5. lokatę zapisał na swoim koncie Andrzej Pradziad z UKS Regle Kościelisko, a lokatę niżej można było zobaczyć Mateusza Chowaniaka. 11. miejsce zajął Jakub Mroziński, instruktor PZN, kilkukrotnie goszczący na łamach Skipola, a obecnie także organizator letnich i zimowych obozów dla amatorów narciarstwa biegowego.

 

Ze Skipol Teamu startowało także kilku innych: 21. Daniel Żamojtuk, 47. Dominik Skomorowski, 49. Hubert Paszkowski, 63. Robert Sadowski, 78. Sebastian Saniuk. Na początku drugiej setki uplasował się Dariusz Rogala (113), Andrzej Guziński był 152., a Jakub Czaplewski 199.

 

WYNIKI

 

KaEn

Komentarze - 5

dete

Opublikowano: 2017-03-03 17:26:47

SZUM MAKARONU. Mimo cudownych okolic i rewelacyjnej zimy ni jak nie mogę się pogodzić z... szumem, do którego zostałem już zachęcony na starcie przez prowadzącego. Uwielbiam naturę, ale żeby prawie przez dwie godziny mojej ala-sportowej rywalizacji nie słyszeć nic innego???? To chyba jedyna zawody na świecie, na których kibice skomasowani zostali tylko w okolicy startu i mety... bo na trasy nie wolno im wejść!/ Ciekawe jak będzie jutro...nasza Justyna też będzie promować biegówki w ciszy???? Tak na dokładkę okazało się, że bez talonu na posiłek /zostawionego w aucie dobry kilometr od mety /, mimo numeru startowego i bardzo uroczego medalu w wersji ekologicznej dumnie wiszącego na mojej szyi, makaron jest tu na wagę złota i posiłku nie dostanę /nie ja jeden zresztą?/.

zArchiwumX

Opublikowano: 2017-03-03 23:18:15

Medale, kpina, delikatnie mówiąc, będzie z tego niezła chryja.

jerzyk

Opublikowano: 2017-03-04 09:54:15

Nie rozumiem szumu wokół Pradziada, a tym bardziej tytułu artykułu !?! Był 5. ale przegrał z Jurczakiem - przeciętnym biathlonistom ponad 3min oraz Łukaszem Kuncem - śmiało mogę powiedzieć już amatorem tylko z licencją klubową ;) Ostatnio widziałem, że Łukaszowi bliżej do kolarstwa niż do biegów, a jeszcze wygrywa z Pradziadem lekko 2,30 min ;) Teraz powinniśmy promować nowe hasło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŁUKASZ KUNC DO KADRY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (szkoleniowej nie narodowej bo tam połowa naszych seniorów już jest) p.s. Chowaniak taki sam czas ;)

Biegacz

Opublikowano: 2017-03-04 15:15:15

"Jerzyk" też Cie kocham :) Ciekawe , który Ty byłeś ? Po drugie jeśli się orientujesz to Pradziad miał wielki problem z nartami i od 14 km nie walczył ani o czas ani o to zeby cie usatysfakcjonować. Tylko bieg wykonując trening. Po trzecie ciekawe ile razy w swojej "mistrzowskiej" karierze wygrałeś z Pradziadem ? Wiec następnym razem zastanów się co piszesz.

jerzyk

Opublikowano: 2017-03-04 16:29:19

Gdzie byłem? w pracy bo kiedyś też ktoś nie wyznał się na moim talencie :P Miał wielki problem z nartami? na łyżwie? Spoko ;) tylko akurat tu z Łukaszem chyba mieli ten sam serwis... Nie wiem kim biegaczu jesteś więc nie skomentuje twojej wiedzy o biegach ale musisz być kolejnym ekspertem skoro wiesz jak kto biegł i do którego kilometra ;) Bardziej chodziło mi o pominięcie innych Polaków przez autora artykułu oraz zironizowanie innych typu "Nie zmieścił się w kadrze, wygrał Bieg Zbójników". Czemu się nie zmieścił jest to długi temat począwszy od warunków selekcji zawodników skończywszy na zmianie klubów i trenerów w ostatnim czasie jak rękawiczki ;) A jeśli nie wiesz po podpisie jak się nazywam to wygrać wygrałem wielokrotnie, nie ścigaliśmy się w kategorii wiekowej więc porównania dużego nie ma, a ze starszy jestem trudno nie było ;) PS. niestety ja ciebie nie :/ a za usatysfakcjonowanie przez Andrzeja podziękuję ;) będę szczęśliwy jak wygra AlpenCup a nie Bieg Zbójników lub zapunktuje w PŚ czego mu życzę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl